Przejdź do menu Przejdź do treści

UE Katowice w pierwszej dziesiątce "kuźni prezesów"

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach uzyskał drugi wynik w regionie oraz znalazł się w pierwszej dziesiątce uczelni z całej polski w "kuźni prezesów" – corocznym rankingu "Rzeczpospolitej" badającym, jakie uczelnie kończą szefowie największych polskich firm.

"Typowy polski prezes to 53-latek z dyplomem uczelni technicznej albo ekonomicznej" czytamy w artykule "Rzeczpospolitej", który ukazał się 7 lutego 2020 r. na łamach gazety. Aż 26,5% z 600 prezesów firm z Listy 2000 deklaruje wykształcenie ekonomiczne z czego 3,5% uzyskało je na studiach w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Razem z nami na 8 pozycji ogólnopolskiego rankingu znalazł się Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Nasza Alma Mater do nauki ekonomii zachęca już od najmłodszych lat za pomocą bezpłatnych programów edukacji ekonomicznej. Studenci, poza kierunkami ekonomicznymi I i II stopnia, mają dostęp do różnego rodzaju wydarzeń biznesowych m.in. EEC - Liderów Przyszłości organizowanych co roku na UE Katowice w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Szeroka oferta kierunkowych studiów podyplomowych pozwala na nieustanne podnoszenie kwalifikacji m.in. menedżerom najwyższych szczebli zarządzania, a Uniwersytet Ekonomiczny Trzeciego Wieku utwierdza w przekonaniu, że na naukę ekonomii nigdy nie jest za późno.

Niezmiernie cieszymy się ze stale powiększającego się grona naszych absolwentów-prezesów i mamy nadzieję, że poprzez nieustanny rozwój naszej oferty, a także konsekwentne realizowanie strategii wzrostu jakości kształcenia pozycja Uniwersytetu w rankingu będzie coraz wyższa. 

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca