Przejdź do menu Przejdź do treści

Współpraca UE Katowice z firmą Re Alloys

W poniedziałek 27 listopada br. odbyła się uroczystość podpisania umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, a spółką Re Alloys z Łazisk Górnych. To partnerstwo ma na celu wzmocnienie relacji pomiędzy środowiskiem biznesu, a szkolnictwem wyższym i jest wyrazem zaangażowania w kształtowanie przyszłości edukacji. Umowę podpisali: JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak oraz Mirosław Wilczek, Prezes Zarządu Re Alloys Sp. z o.o.

Re Alloys, jako partner strategiczny, zobowiązuje się do aktywnego wsparcia merytorycznego studentów kierunku Gospodarka Miejska i Nieruchomości oraz do współpracy w procesie doskonalenia oferty edukacyjnej Uniwersytetu i wzmocnienia praktycznego aspektu kształcenia. Poprzez udział w Radzie Programowej Kierunku, udzielanie wsparcia merytorycznego oraz prowadzenie wykładów gościnnych, Re Alloys będzie mieć swój wkład w edukację przyszłych specjalistów oraz będzie współtworzyć i doskonalić programy kształcenia.

Re Alloys pragnie być nie tylko liderem w swojej dziedzinie, ale także aktywnie wspierać edukację,  kształcenie oraz rozwój umiejętności potrzebnych na rynku pracy. Współpraca z Uniwersytetem Ekonomicznym to okazja do wsparcia młodych talentów, a także szansa na wzajemny rozwój. Wierzymy, że efektywna wymiana wiedzy oraz doświadczeń jest fundamentem dla innowacyjnych rozwiązań przyszłościowych wyzwań biznesowych - podkreśla Iwona Przybyła, Członek Zarządu Re Alloys.

To partnerstwo nie tylko umacnia relacje biznesowo-oświatowe, lecz także kładzie nacisk na wspólny wysiłek w doskonaleniu oferty edukacyjnej, zapewniając studentom pełniejsze możliwości rozwoju.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, to ok. 8000 tysięcy studentów i blisko 1000 pracowników, którzy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu mogą kształtować na biznes. Transformacja regionów, ale też sztuczna inteligencja to tylko niektóre obszary, w których nasze podmioty mogą współpracować. - mówiła podczas spotkania JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak.

Re Alloys jest jedynym producentem żelazostopów w Polsce i jednym z największych w Europie. Firma realizuje strategię rozwoju „Going Green”, której głównym założeniem jest osiągnięcie zero – emisyjności i niezależności energetycznej.

Uniwersytet Ekonomiczny jest jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych instytucji edukacyjnych w dziedzinie ekonomii, biznesu i finansów, cieszącą się uznaniem zarówno krajowym, jak i międzynarodowym.

Dołącz do nas

Nasi partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3