Wykorzystaj wakacje na płatny staż!

Nie masz pomysłu na wakacje? Trwa nabór na płatne staże dla studentów! Stażyście przysługuje stypendium w wysokości maksymalnej 2.220,00 zł brutto. Liczba miejsc ograniczona!


Zapraszamy studentów I roku studiów stacjonarnych II stopnia na kierunku: Ekonomia, Logistyka (Wydział Zarządzania oraz Ekonomii), Analityka gospodarcza, Finanse i Rachunkowość do udziału w płatnym stażu w ramach projektu Power-Kompetencje.

Staż trwa 120 godzin (minimum 20 godzin tygodniowo), a stażyście przysługuje stypendium w wysokości maksymalnej 2.220,00 zł brutto wraz z obciążeniami cywilnoprawnymi. 

Nas studenci po płatnych stażach z projektu "POWER-kompetencje" tak opisują swoje doświadczenia

"Bardzo się cieszę, że uczelnia dała taką możliwość skorzystania z programu stażowego. Dzięki niemu nabyłam bezcenne doświadczenie, moje CV jest bogatsze, a na koncie bankowym są nowe środki. Wszystkim serdecznie polecam i sama najchętniej bym skorzystała z tego programu jeszcze raz o ile byłaby taka możliwość."

"Swój staż oceniam bardzo pozytywnie. Dzięki udziałowi w projekcie miałem możliwość zweryfikowania mojej wiedzy w praktyce oraz zobaczenia, jak funkcjonuje duże przedsiębiorstwo produkcyjne "od środka". Przez cały okres trwania stażu mogłem swobodnie poruszać się po hali produkcyjnej, jak i przestrzeni biurowej co pozwoliło mi na poszerzenie kontaktów zawodowych i dokładną obserwację pracy zarówno maszyn, jak i pracowników odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie aspektów technicznych, jakościowych oraz logistycznych. Rozwinięte zostały u mnie bardzo ważne umiejętności miękkie takie jak: komunikatywność, zdolność adaptacji do nowego środowiska, zdolności organizacyjne oraz praca pod presją czasu. Nabyta wiedza niewątpliwie przyda mi się w przyszłości i będzie dużym atutem podczas aplikowania na kolejne stanowiska związane przede wszystkim z pracą w administracji biurowej. Tego typu doświadczenie na pewno zostanie zauważone i docenione przez kolejnego pracodawcę."

"Dzięki udziale w stażu mogłam w końcu zobaczyć, jak wygląda praca w biurze rachunkowym i zobaczyć czy chce z takim rodzajem pracy wiązać przyszłość. Jednocześnie moja praca tam przez 1,5 miesiąca wiązała się dla mnie z wynagrodzeniem co w cięższych momentach było dla mnie dodatkową motywacją, większą niż zdobycie pożądanych przeze mnie umiejętności. Po tym okresie jestem w stanie zobaczyć jak można odnieść moją dotychczasową naukę na realne potrzeby wiedzy w zawodzie. Zachęcam każdego, kto tylko dysponuje wolnym czasem, aby sam na własnej skórze przekonał się na czym taki staż polega. Zachęcam was do odnalezienia super firmy, która może niekoniecznie was potem zatrudni, ale wiele nauczy."   

Nasi studenci również otrzymują propozycje zatrudnienia po zakończeniu stażu, tak pracodawcy opisują swoje doświadczenia:

"Po kilku miesiącach udziału w projekcie "Blisko - Międzynarodowo - Przez całe życie" z czystym sumieniem polecamy współpracę z BWGiA. Konstrukcja programu jest dla nas bardo czytelna, zrozumiała, nie wymagała od nas dużych nakładów pracy. Studenci, którzy zostali zakwalifikowani na staż spisali się bardzo dobrze. Części z nich została zaproponowana współpraca, która – mamy nadzieję – okaże się długoterminowa. Potraktowaliśmy udział w programie jako źródło rekrutacji nowych pracowników – do tej pory wszystko przebiega pomyślnie."

Zapisy na staż potrwają do 30 czerwca. 

Termin składania dokumentów mija 3 lipca. 

Wszelkie informacje znajdziesz:

  • na stronie
  • w siedzibie Biura Współpracy z Gospodarką i Absolwentami
    Budynek Rektoratu, pok. 1/15 - 1/18 (+48 32257-7357, +48 32257-7067).