Zakończenie przebudowy oraz zmian organizacji ruchu drogowego na ul. 1 Maja

W trosce o bezpieczeństwo studentów i pracowników, a także mieszkańców miasta na wniosek JM Rektora, dr hab. Roberta Tomanka, prof. UE, Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach rozpoczął inwestycje w zakresie poprawy bezpieczeństwa na ul. 1 Maja w rejonie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Rozpoczęta w kwietniu przebudowa infrastruktury oraz zmiany organizacji ruchu drogowego na ul. 1 Maja na odcinku od przystanku tramwajowego "Zawodzie Uniwersytet Ekonomiczny" do skrzyżowania z ul. Bogucicką obejmowały odcinkowe zawężenie do jednego pasa ruchu, w rejonie przystanku tramwajowego, zarówno północnej jak i południowej jezdni ul. 1 Maja.

Ponadto jezdnia na wysokości przejść dla pieszych została zawężona, zlikwidowano chodnik pomiędzy torowiskiem tramwajowym i południową jezdnią, a także pojawiło się dodatkowe zabezpieczenie w formie barierek. Obecnie dostosowywany jest program sygnalizacji świetlnej.