#Zostanwdomu - w autorskim wykonaniu Chóru Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Chór naszego Uniwersytetu śpiewająco włączył się w międzynarodową akcję #stayhome zachęcając do pozostania w domach i w 14. rocznicę pierwszej próby opublikował wyjątkowy utwór dzieląc się sposobem chórzystów na spędzanie wolnego czasu.


Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach powstał w marcu 2006 roku. Obecnie zespół liczy 60 osób i składa się ze studentów, absolwentów i pracowników UE Katowice, a także osób spoza oraz osób spoza Uczelni. Śpiewa na uroczystościach akademickich, uczestniczy w projektach muzycznych, wydarzeniach regionalnych i okolicznościowych, a także bierze udział w konkursach i festiwalach chóralnych. Zdobywa liczne nagrody zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej prezentując muzykę klasyczną, sakralną, rozrywkową i ludową w różnych językach. Dotychczas wydał trzy płyty muzyczne. Dwa razy w tygodniu chórzyści spotykają się na próbach, gdzie doskonalą swoje umiejętności. 

"Okoliczności sprawiają, że nie możemy uczcić tego dnia fizyczną próbą, ale w myśl akcji #zostanwdomu wzięliśmy sobie do serc #stayhomeandpractise i dziś przychodzimy do Was z autorskim utworem, który powstał w naszych domowych zaciszach oraz stał się dla nas hymnem całej międzynarodowej akcji #stayathome" - podkreśla Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na swoim Fanpage'u na Facebooku.

W szczególny dzień - 14. rocznicę pierwszej próby - Chór naszego Uniwersytetu pod Dyrekcją Michała Brożka opublikował wyjątkowy utwór dzieląc się sposobem chórzystów na spędzanie wolnego czasu i zachęcając do pozostania w domach. Utwór dostępny jest m.in. w serwisie YouTube:

Wykonanie: Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
Muzyka: Michał Brożek
Słowa: Magdalena Sikora  

Więcej nt. Chóru na stronie: www.ue.katowice.pl/chor