Uroczystość Graduacji Absolwentów studiów podyplomowych

2 lipca 2021 r. w rybnickim kampusie odbyła się uroczysta Graduacja Absolwentów trzeciej edycji studiów podyplomowych Master of Corporate Governance/Menadżer ładu korporacyjnego organizowanych z sukcesem przez Filię UE. Uroczysta Graduacja Absolwentów zbiega się w czasie z przyjęciem przez Senat UE w Katowicach kolejnego programu kształcenia w zakresie ładu korporacyjnego – studiów podyplomowych Master of Business Administration in Corporate Governance.

W uroczystości graduacji w formule online udział wzięli Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji prof. dr hab. Sławomir Smyczek, Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem dr hab. Robert Wolny, prof. UE, Prodziekan dr inż. Tomasz Zieliński oraz przedstawiciele kadry dydaktycznej. Na spotkaniu wystąpiła również Prezes Instytutu Audytorów Wewnętrznych Iwona Bogucka, Kierownik Studiów Podyplomowych dr Katarzyna Olejko oraz przedstawiciel absolwentów studiów podyplomowych Maciej Zaremba – starosta grupy

Kulminacyjnym punktem uroczystości było rozdanie świadectw ukończenia studiów podyplomowych tegorocznym absolwentom.

To wyjątkowe wydarzenie nabiera teraz szczególnego znaczenia. Tegoroczni absolwenci już od października będą mogli kontynuować doskonalenie swoich kwalifikacji, uczęszczając na studia MBA in Corporate Governance. Podczas uroczystości bowiem, władze uczelni podzieliły się oczekiwaną od dawna wiadomością o uruchomieniu już od semestru zimowego 2021/2022 w Rybniku studiów MBA (Master of Business Addministration), które będą kontynuacją studiów Master of Corporate Governance.

- Otrzymywaliśmy wielokrotnie zapytania o możliwość kontynuacji nauki w obszarze Corporate Governance. 25 czerwca senat naszej uczelni zatwierdził program nowych studiów Master Business Administration for Corporate Governance. Jest to dla nas wielkie wydarzenie, ponieważ są to pierwsze studia MBA na naszej uczelni – mówiła dr Katarzyna Olejko, kierownik studiów podyplomowych.

Program studiów MBA otrzymał akredytację międzynarodowej instytucji The Institute of Internal Auditors z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Czytaj więcej

- To prestiżowe wyróżnienie, ponieważ w Polsce tylko Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach uzyskał taką akredytację. W Europie na liście akredytowanych uczelni są między innymi uniwersytety w Atenach, czy Genewie – mówiła Iwona Bogucka, Prezes Instytutu Audytorów Wewnętrznych.

W dalszej części wydarzenia w imieniu absolwentów głos zabrał starosta roku Maciej Zaremba, który dziękował wszystkim za profesjonalizm i fachowość, a jednocześnie ciepło i życzliwość.

Graduację zakończył bardzo ciekawy wykład Jarosława Gibasa - pisarza, socjologa, dziennikarza i nauczyciela, zajmującego się m.in. tematyką inteligencji emocjonalnej.

W spotkaniu, oprócz tegorocznych absolwentów, wzięli także udział absolwenci poprzednich edycji.

MBA to rozpoznawalne na całym świecie studia menadżerskie. Ramy programu studiów opracowane zostały przez praktyka - audytora wewnętrznego. Nad jego ostatecznym kształtem pochylała się interdyscyplinarna Rada Programowa złożona z wybitnych specjalistów – praktyków i jednocześnie dydaktyków.

Jak podkreślają organizatorzy to dopiero początek. Będziemy dalej rozwijać naszą działalność na rzecz doskonalenia umiejętności z zakresu corporate governance.