Jubileuszowa Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich [zdjęcia]

W dniach 9-10 czerwca JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak uczestniczyła w jubileuszowej Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, podczas której podsumowano dotychczasowe działania, ze szczególnym uwzględnieniem sprawozdania za rok 2021.

Ważnym aspektem konferencji były rozmowy dotyczące ewaluacji nauki i finansowania szkolnictwa wyższego oraz strategicznych partnerstw międzynarodowych. Oprócz członków i partnerów KRASP, w wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele France Universités i Hochschulrektorenkonferenz (HRK) oraz delegacja Związku Rektorów Uczelni Ukrainy, złożona z rektorów sześciu akademickich miast.

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich została utworzona 25 lat temu. Powstała z potrzeby środowiska, potrzeby istnienia instytucji reprezentującej wspólne interesy uczelni akademickich. KRASP jest podmiotem umocowanym prawnie w ramach ustawy – Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce, a głos rektorów jest słyszalny nie tylko w żywotnych sprawach szkolnictwa wyższego, ale również nauki i edukacji.

Zbiorowe zdjęcie członków i partnerów KRASP

Fot. Mirek Kaźmierczak