Przejdź do menu Przejdź do treści

Oficjalnie otwarcie 7. Śląskiego Festiwalu Nauki i obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024

W sobotę 9 grudnia 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbyło się oficjalne otwarcie 7. Śląskiego Festiwalu Nauki i obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz Miasta Katowice, Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz władz uczelni wyższych zrzeszonych w Konsorcjum Katowice - Miasto Nauki. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach reprezentowała JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak.

Gości ze Sceny Głównej w MCK powitał uroczyście JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. dr hab. Ryszard Koziołek. Następnie przemówili Wiceprezydent Miasta Katowice Waldemar Bojarun oraz Przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Kazimierz Karolczak. Następnie wystąpili rektorzy uczelni wyższych zrzeszonych w Konsorcjum Katowice - Miasto Nauki, współorganizujących Śląski Festiwal Nauki KATOWICE.

Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak w swoim wystąpieniu podkreślała:

Szczęście, radość, ale także duma, to emocje, które mi towarzyszą. Dzisiejszy dzień i tytuł, jaki uzyskuje Miasto Katowice, to bezprecedensowe osiągnięcie, które zapisze się w historii tego miasta, ale także tego regionu. To osiągnięcie, to efekt ogromnej pracy, determinacji uczelni wyższych, ale to również pracy władz tego miasta i regionu oraz prac zwykłych ludzi. Pokazaliśmy w historii, że ciężka praca i etos pracy prowadzą do sukcesu. Dzisiaj pokazujemy, jak poprzez naukę i szkolnictwo wyższe możemy zmienić nasz region i nasze miasto, jak możemy uczynić, że gospodarka będzie się jeszcze prężniej rozwijać i będzie bardziej innowacyjna, a ludziom tutaj w tym mieście i regionie, a zwłaszcza młodemu pokoleniu będzie się żyć coraz lepiej. 

Więcej informacji nt. 7. Śląskiego Festiwalu Nauki i obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 w powiązanych artykułach. 

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3