Spotkanie opłatkowe 2022 [relacja]

Piękny czas Świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej, dlatego wraz z wieloletnią tradycją, społeczność akademicka zgromadziła się wspólnie podczas corocznego spotkania opłatkowego, które odbyło się 16 grudnia 2022 r. w Auli CNTI naszego Uniwersytetu. Była to świetna okazja do złożenia sobie pełnych ciepła życzeń, ale także by podsumować pełny osiągnięć dydaktycznych, naukowych i zawodowych - rok 2022.

Zgromadzoną społeczność akademicką powitała oficjalnie i uroczyście JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak kierując do społeczności akademickiej następujące słowa:

"Z wielką radością pragnę bardzo serdecznie powitać Państwa podczas tradycyjnego uczelnianego spotkania opłatkowego. Jestem niezwykle wzruszona, że możemy tutaj dzisiaj razem na kampusie Uniwersytetu celebrować te piękne, wypełnione świątecznym klimatem chwile. To moment, w którym tworząc niezwykły nastrój, w wyjątkowej atmosferze jednoczą się studenci, doktoranci, nauczyciele akademiccy, pracownicy administracyjni, absolwenci i sympatycy Uczelni. Spotkanie opłatkowe to czas, kiedy nasze serca przepełnia radość z poczucia wspólnoty, ale także refleksja związana z dotychczasowymi dokonaniami i planami na przyszłość".

Wręczenie Grantów i Wyróżnień Rektorskich

Podczas wydarzenia zostały wręczone wyróżnienia. Część ta została poprowadzona przez Prorektora ds. Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem dr hab. Roberta Wolnego, prof. UE. 57 Grantów Rektorskich wręczyła JM Rektor Celina M. Olszak wraz z Prorektorem ds. Nauki i Rozwoju Kadry Akademickiej prof. dr hab. Maciejem Nowakiem. Następnie przyszła pora na przyznanie Wyróżnień Rektorskich, które wręczyli: JM Rektor Celina M. Olszak oraz Prorektor ds. Edukacji i Współpracy Międzynarodowej prof. dr hab. Sławomir Smyczek.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej

Część artystyczna i świąteczna

Wydarzenie uświetnił występ kapeli Zespołu Pieśni i Tańca "Silesianie" oraz wspólne kolędowanie wraz z Chórem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Po pięknej części artystycznej proboszcz parafii p.w. Opatrzności Bożej Katowice Zawodzie ks. Leszek Czernecki poświęcił symboliczne opłatki. Następnie JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak złożyła życzenia całej społeczności akademickiej:

Niech nadchodzący czas Świąt Bożego Narodzenia przyniesie wiele radości, zdrowia, ale przede wszystkim wrażliwości na drugiego człowieka.

Niech serca będą w ten czas szczególnie zwrócone na potrzeby nie tylko naszych najbliższych, ale wszystkich potrzebujących pomocy. Byśmy kierowali się wzajemną życzliwością, serdecznością i troską. By w tym czasie nikt nie czuł się samotny, ale otoczony miłością i dobrocią.

Życzę, aby radość zagościła w Państwa otwartych i wrażliwych sercach, a nadchodzący Nowy Rok 2023 przyniósł wiele dobra i pokoju. Niech daje nadzieję i obfituje w liczne sukcesy. Wesołych Świąt!

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.