W dniach 16-17 listopada br. odbywała się IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Biznes w kulturze – kultura w biznesie" pt. "Kreatywność w kulturze" organizowana przez Zespół Pieśni i Tańca "Silesianie".
Pierwszego dnia konferencji, w godz. 17:30-21:00 w "Śląskiej Prohibicji – Klub Restauracja Scena" odbywały się warsztaty kreatywne "Od tradycji do nowoczesności – w poszukiwaniu inspiracji".
Drugi dzień konferencji odbywał się natomiast w Auli CNTI Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, w godz. 11:00-15:40.
Prelegenci rozmawiali na poniższe tematy:
- "Przemysły kreatywne wobec transformacji przemysłowej", prof. UŚ dr hab. Krystyna Doktorowicz;
- "Uwarunkowania i przejawy kreatywności w kulturze w świetle wyników badań ilościowych instytucji kultury i uczestników kultury", prof. UEW dr hab. Magdalena Sobocińska;
- "Kreatywność w kulturze a różnice kulturowe społeczeństw", prof. UŁ dr hab. Wawrzyniec Rudolf;
- "CrossCultural Language Teaching in English and Beyond", Scott Bushey;
Oprócz tego odbyły się dyskusje pomiędzy uczestnikami konferencji połączone ze spotkaniem z kreatywną kulturą. Gościem wydarzenia był artysta mgr Szymon Kot "PANSZYMONKOT".
Prelegenci konferencji
- prof. UŚ dr hab. Krystyna Doktorowicz,
- prof. UEW dr hab. Magdalena Sobocińska,
- prof. UŁ dr hab. Wawrzyniec Rudolf,
- Scott Bushey,
- Lucyna Migala,
- dr Magdalena Wójcik-Jurkiewicz,
- prof. dr hab. Joanna W. Domańska,
- prof. UE dr hab. Anna Adamus-Matuszyńska,
- Robert Talarczyk,
- Mirosław Neinert,
- Monika Bąk,
- Joanna Staruszkiewicz.
Szczegóły znajdują się na stronie konferencji.




































































































































Dołącz do nas