Przejdź do menu Przejdź do treści

Anne Miroux

Anne Miroux jest pracownikiem wydziału Emerging Markets Institute (EMI), S.C. Johnson School of Management na Cornell University, USA. Jest byłą dyrektorką Wydziału Technologii i Logistyki w Konferencji Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju (UNCTAD) oraz szefową sekretariatu Komisji ONZ ds. Nauki i Technologii na rzecz Rozwoju. 

Ma ponad 30-letnie doświadczenie w handlu międzynarodowym, finansach oraz polityce dotyczącej technologii i innowacji. Przez kilka lat kierowała World Investment Reports (WIR) – flagowym raportem ONZ na temat BIZ i korporacji transnarodowych – który w 2020 r. otrzymał nagrodę prezydencką Academy of International Business (AIB). Szeroko publikowała i prowadziła wiele projektów badawczych oraz projektów związanych z pomocą techniczną dotyczących zadłużenia, BIZ i korporacji transnarodowych oraz polityki w zakresie technologii i innowacji. Jej najnowsze książki to „The Era of Chinese Multinationals” („Era chińskich firm wielonarodowych”) (2020, Elsevier Academy press) napisaną wspólnie z Prof. Lourdes Casanova oraz „Innovation from Emerging Markets: from Copycats to Leaders” („Innowacje z rynków wschodzących: od naśladowców do liderów”) (Cahen, Casanova, Miroux, eds., 2021, Cambridge University Press ). Wraz z Prof. Lourdes Casanova jest również współautorką raportów EMI Reports on Emerging Markets Multinationals (https://ecommons.cornell.edu/handle/1813/66953). 

Anne Miroux jest członkiem Rady Doradczej „Sanjaya Lall Programme for Technology and Management (SLPTMD)” na Wydziale Rozwoju Międzynarodowego Uniwersytetu w Oxfordzie oraz Fundacji na rzecz Przyszłości Łańcucha Dostaw. Jest również starszym redaktorem w „Transnational Corporations Review” (TNCR) w Kanadzie oraz redaktorem naczelnym „Revista de Gestao” (REGE), (USP, Brasil). 

Posiada tytuł magistra z HEC (Paryż), ukończyła Institut de Sciences Politiques (Sciences Po Paris). Posiada tytuł doktora nauk ekonomicznych Paris I-Sorbonne.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca