Przejdź do menu Przejdź do treści

Zeinab Shawky Younis

Obecnie adiunkt administracji publicznej i koordynator Komisji Aspektów Międzynarodowych na Wydziale Administracji Biznesowej, Ekonomii i Nauk Politycznych na British University w Egipcie. Od lutego 2016 r. powołana na stanowisko dyrektora Centrum Badawczego Innowacji, Zarządzania i Zielonej Gospodarki (CIGGE).  Wcześniej była członkiem Komisji Senackiej na poziomie Wydziału, kierownikiem specjalizacji General Business i koordynowała komisję ds. Usług Społecznych w latach 2018-2020.

Jej licencjat z 1994 r. i tytuł magistra z 1998 r. z obszaru administracji publicznej zostały przyznane przez American University w Kairze. W maju 2009 r. uzyskała tytuł doktora z Wydziału Ekonomii i Nauk Politycznych Uniwersytetu Kairskiego za obronioną pracę uzyskując najwyższą ocenę. W tym samym roku akademickim (2009) zdobyła nagrodę za najlepszą pracę doktorską oraz odbyła szkolenie z zarządzania w zakresie innowacji biznesowych, zarządzania strategicznego, zarządzania kryzysowego dla pracowników oraz organów administracyjnych na płaszczyźnie zarówno lokalnej, jak i międzynarodowej. Jej ostatnie warsztaty szkoleniowe dotyczyły talentów przywódczych kobiet w London Business School, LSE, Wielka Brytania.

W czasie gdy mieszkała w Toronto w Kanadzie, brała czynny udział w wielu szkoleniach z zakresu zarządzania w Schulich Business School, oraz w centrum edukacji wykonawczej York University. Otrzymała tytuł Executive MINI-MBA oraz certyfikat Management Excellence in Public Policy od The SEEC (Executive Education Center at the Schulich Business School).

Jej obszary badawcze obejmują teorie zachowań organizacyjnych, politykę New Public Management, przywództwo oraz elastyczność.

Podczas swojej obecnej pracy jako Dyrektor Centrum Badań nad Innowacjami, Zarządzaniem i Zieloną Gospodarką, działała na rzecz promowania centrum jako wiodącej jednostki badawczej w Egipcie i regionie MENA (Bliski Wschód i Północna Afryka), skupiając się na kwestiach globalnych, jak również na potrzebach rynku egipskiego, służąc swojej społeczności, regionowi i środowisku. Pracowała nad ułatwieniem wiodących badań pomiędzy pracownikami wydziału, w tym wspólnych i interdyscyplinarnych badań z wykorzystaniem nadmiernego kapitału wiedzy profesorów BUE, wykładowców, jak również asystentów naukowo-dydaktycznych oraz  studentów. Zachęcała i wspierała propozycje działań w zakresie funduszy badawczych poprzez kontakt z kilkoma branżami na poziomie krajowym, w celu uzyskania finansowania dla wybitnych naukowców oraz rozwijania współpracy. Centrum oferowało zwiększone możliwości wspólnych projektów badawczych i programów wymiany oraz z powodzeniem koordynowało ostatnią umowę Erasmus+ pomiędzy Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach a British University w Egipcie. Centrum skupiło się na rozwijaniu umiejętności ułatwiających zatrudnienie dla naszych studentów poprzez serię interaktywnych metod nauczania i uczenia się, a także serię seminariów, wykładów gościnnych i sesji z profesjonalistami z różnych branż, prowadzonych również w celu promocji wydziału.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp SAP University Alliances
logotyp acca
logotyp ela