Przejdź do menu Przejdź do treści

Joanna Gocłowska-Bolek

Dr Joanna Gocłowska-Bolek jest ekspertem w zakresie stosunków Unia Europejska - Ameryka Łacińska i Karaiby. Od kwietnia 2020 roku pełni funkcję zastępcy dyrektora Ośrodka Analiz Politologicznych i Studiów nad Bezpieczeństwem Uniwersytetu Warszawskiego.

Posiada tytuł doktora nauk ekonomicznych. Na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi badania w zakresie ekonomii międzynarodowej, krajów rozwijających się i ekonomii rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Jej obecne projekty to "Ameryka Łacińska i Karaiby w poszukiwaniu nowej strategii rozwoju" oraz "Relacje gospodarcze między Unią Europejską a krajami Ameryki Łacińskiej i Karaibów".

Jest doświadczonym badaczem i wykładowcą akademickim; od 2001 roku pracuje na Uniwersytecie Warszawskim: w latach 2001-2005 na Wydziale Nauk Ekonomicznych, od 2006 roku w Centrum Studiów Latynoamerykańskich CESLA; od 2018 roku w Ośrodku Analiz Politologicznych jako ekspert i badacz. Przewodniczyła Centrum Studiów Latynoamerykańskich CESLA, Uniwersytet Warszawski (2012-2016) oraz była członkiem zarządu Europejskiej Rady Badań Społecznych Ameryki Łacińskiej / Comisión Directiva del Consejo de Investigaciónes Sociales de América Latina CEISAL (2013-2016). Regularnie prowadziła wykłady na zagranicznych uniwersytetach i akademiach dyplomatycznych w wielu wiodących ośrodkach w Europie i Ameryce Łacińskiej.

Joanna Gocłowska-Bolek jest autorką licznych publikacji dotyczących tematyki latynoamerykańskiej i karaibskiej, rozwoju gospodarczego i społecznego Ameryki Łacińskiej i Karaibów oraz relacji gospodarczych między krajami tego regionu a Europą.

Posiada wieloletnią praktykę zarówno w akademickich, jak i nieakademickich specjalizacjach, dobre umiejętności mentorskie oraz bogate doświadczenie w prowadzeniu szkoleń w celach zawodowych z zakresu dyskursu w międzykulturowych środowiskach organizacyjnych. W 2016 roku ukończyła Europejską Akademię Dyplomacji (dyplom w dziedzinie: Advanced Diplomatic Skills [zaawansowane kompetencje dyplomatyczne]).

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3