Bezpłatne konsultacje psychologiczne dla studentów z Ukrainy

Informujemy, że Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej organizuje bezpłatne konsultacje psychologiczne dla studentów z Ukrainy.

Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej jest prawnym przedstawicielem wszystkich studentów w Polsce. Przedstawiciele PSRP zapewniają ochronę i przestrzeganie praw studentów, wypowiadają się na temat przepisów prawnych dotyczących szkolnictwa wyższego, uczestniczą w dyskusjach i debatach na temat sytuacji studentów w Polsce.

W ciągu roku PSRP organizuje wiele konferencji oraz wydarzeń dla przedstawicieli samorządów studenckich, podczas których można zdobyć cenne kompetencje przydatne do dalszej działalności na uczelniach. Głównymi wydarzeniami tego typu są: Konferencja Krajowa, Konferencja Ekspertów ds. Praw Studentów oraz Konferencja Przewodniczących. PSRP wspiera również samorząd studencki w jego codziennej działalności, m.in. w pytaniach pomocy finansowej, organizacji wydarzeń kulturalnych na uczelni czy podnoszeniu jakości kształcenia.

"Strefa komfortu PSRP" to projekt skierowany do wszystkich studentów z całej Polski polegający na wsparciu psychologicznym. W ramach tej inicjatywy każdy będzie miał możliwość skorzystania z indywidualnej pomocy online oraz wzięcia udziału w webinariach prowadzonych przez specjalistów. Dzięki temu projektowi poznamy odpowiedzi na nurtujące nas często pytania, m.in. w jaki sposób radzić sobie z lękiem, jak produktywnie wykorzystać czas oraz jakie sygnały mogą świadczyć o złym stanie zdrowia psychicznego zarówno naszego, jak i naszych bliskich. Wszystko jest warte rozmowy!

Projekt realizowany w ramach zadania zleconego przez Ministra Edukacji i Nauki.

Więcej informacji: wsparciepsychologiczne.psrp.org.pl/ua

БЕЗКОШТОВНА ПСИХОЛОГІЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ ДЛЯ СТУДЕНТІВ З УКРАЇНИ

Студентський Парламент Республіки Польща (PSRP) організовує безкоштовні психологічні консультації для студентів з України.

«Зона комфорту PSRP» – це проект, орієнтований на всіх студентів з усієї Польщі, який полягає на наданню психологічної підтримки. У рамках цієї ініціативи кожен з нас матиме можливість скористатися індивідуальною онлайн-допомогою та взяти участь у вебінарах, які проводять фахівці. Завдяки цьому проекту ми дізнаємося відповіді на часті хвилюючі запитання, в т.ч. – як впоратися з тривогою, як продуктивно використовувати час і які сигнали можуть свідчити про погане психічне здоров’я як нас самих, так і наших близьких. Про все варто говорити! Проект реалізується в рамках завдання на доручення Міністра Освіти і Науки.

Студентський Парламент Республіки Польща є законним представником усіх студентів у Польщі. Представники організації забезпечують захист та дотримання прав студентів, висловлюють свою думку щодо нормативно-правових актів, що стосуються вищої освіти, беруть участь у бесідах та дебатах щодо становища студентів у Польщі.

Протягом року СПРП організовує багато конференцій та заходів для представників студентського самоврядування, під час яких можна отримати цінні компетенції, які стануть у нагоді для подальшої діяльності в університетах. Основними подіями такого типу є Національна конференція, Конференція експертів з прав студентів та Конвент головуючих. Організація також підтримує студентське самоврядування в їх повсякденній діяльності, пов’язаної, зокрема, з питаннями матеріальної допомоги, організації культурно-масових заходів в університеті чи підвищенням якості освіти.

Проект фінансується Міністерством освіти та науки.

Більше інформації: wsparciepsychologiczne.psrp.org.pl/ua