Profesor UE Katowice rapując zaprasza na swoje zajęcia

W ostatnim czasie w mediach społecznościowych rekordy popularności bije akcja #Hot16Challenge zapoczątkowana przez polskiego rapera mająca na celu udzielenie wsparcia lekarzom walczącym z COVID-19. Wyzwanie polegające na stworzeniu 16-wersowej zwrotki i opublikowaniu jej w mediach społecznościowych. W stylu akcji prof. Wojciech Dyduch postanowił "rapująco" zaprosić studentów UE Katowice na swoje zdalne zajęcia.


Pierwsza edycja akcji Hot16Challenge polegającej na stworzeniu 16-wersowego tekstu rapu pod wybrany beat rozpoczęła się już w 2014 roku. Osoby zaangażowane w #Hot16Challenge nominują kolejne do włączenia się w inicjatywę. W drugą, tegoroczną edycję akcji dedykowanej medykom zaangażowali się m.in. polscy artyści.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach od początku pandemii wspiera działania medyków inicjując akcję dla pobliskiego szpitala Respirator dla Aniołów Stróżów, do której nagrane zostały utwory muzyczne w wykonaniu Chóru Uczelni oraz naszych studentów i absolwentów. Ponadto Parlament Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach włączył się w akcję #WzywamyPosiłki przekazując wsparcie medykom okolicznych szpitali. 

W trosce o bezpieczeństwo studentów i pracowników Uniwersytet już w połowie marca wdrożył zdalną pracę i edukację, do której w rapie odnosi się prof. dr hab. Wojciech Dyduch. We fragmencie zwrotki, próbce 6-wersowego rapu, w nieco żartobliwy sposób, ale jednocześnie całkiem na serio, Profesor zaprasza studentów na swoje piątkowe zajęcia "na Zoomie" z zakresu budowania relacji, przywództwa i motywacji:

If you want to know
About the building work relation
Join me for the lecture
On leadership and motivation
Friday coming soon 
See You on the Zoom