Szukasz ciekawego zajęcia na wakacje? Czas na staż!

Studencie! Chcesz konstruktywnie wykorzystać czas w wakacje? Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach daje Ci taką możliwość! Trwa ostatni nabór na płatne staże. Staż można odbywać w terminie do 30 września 2021 roku, a pracodawcę możesz wybrać z naszej bazy lub samodzielnie.


Staże skierowane są dla studentów I roku studiów stacjonarnych II stopnia studiujących na kierunkach: 

  • Ekonomia,
  • Logistyka w biznesie,
  • Finanse Menedżerskie,
  • Analityka gospodarcza,
  • Finanse i Rachunkowość.

Sprawdź 5 powodów dla których warto realizować staż:

1. PRAKTYKA, PRAKTYKA I JESZCZE RAZ PRAKTYKA

Zastanawiasz się jak można skończyć studia i mieć jednocześnie doświadczenie w zawodzie? Wakacje dają  Ci taka możliwość - 3 miesiące przerwy od nauki to czas, który możesz wykorzystać na sprawdzenie swoich umiejętności w praktyce i nabycie tak cennego na rynku pracy doświadczenia. 

2. CV

Szukając pracy zyskujesz przewagę, mogąc pochwalić się dotychczas zdobytymi i potwierdzanymi kwalifikacjami i umiejętnościami. Łatwiej jest zaufać komuś, kto ma dobrą opinie i doświadczenie w pracy na podobnych stanowiskach.

3. DODATKOWE PIENIĄDZE 

Staż trwa 120 godzin (minimum 20 godzin tygodniowo), a stażyście przysługuje stypendium w wysokości maksymalnej 2.220,00 zł brutto wraz z obciążeniami cywilnoprawnymi.

4. MOŻLIWOŚĆ STAŁEJ PRACY

To jedna z największych zalet i korzyści płynących ze stażu. Jeżeli w trakcie odbywania stażu wykażesz się umiejętnościami i sprawdzisz na swoim stanowisku, a dodatkowo będzie to satysfakcjonująca Cię praca, możesz dostać ofertę pozostania w firmie na dłużej. 

5. NETWORKING

W szukaniu pracy bardzo ważne jest to kogo znasz i kto Cię poleca. Dzięki stażom poznajesz ciekawe osoby, które od dłuższego czasu są na rynku pracy, prowadzą swoje biznesy, a ich sieci kontaktów są dużo bardziej rozległe. Pamiętaj skuteczny networking, często jest kluczem do rozwoju kariery.

Dlatego nie wahaj się i nie zastanawiaj, tylko od razu poszukaj stażu odpowiedniego dla siebie! 

Więcej informacji