Przejdź do menu Przejdź do treści

Dzień Otwarty 2019 "Studiuj, pracuj, zarabiaj!" [relacja]

Podczas tegorocznego Dnia Otwartego, którego tematem przewodnim było hasło: "Studiuj, pracuj, zarabiaj" nasza Uczelnia gościła rekordową liczbę - blisko 1500 kandydatów na studia!

W środę 20 marca 2019 r. odbył się Dzień Otwarty UE Katowice. To jedno z największych wydarzeń mających na celu zachęcenie kandydatów na studia w murach naszej Uczelni. Podczas Dnia Otwartego kandydaci mogli się spotkać z nami od samego rana aż do wieczora w budynku Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych. Oczywiście nie zabrakło wielu ciekawych atrakcji zorganizowanych przez naszych studentów, nauczycieli akademickich, pracowników i przyjaciół UE Katowice. 

Ogromnym zainteresowaniem, jak co roku, cieszyły się stoiska Biura Rekrutacji oraz Ambasadorów Kierunków, a także mini-wykłady prowadzone przez naszych wykładowców.

W programie przygotowano także wiele atrakcji m.in. zwiedzanie kampusu, spotkania z przedstawicielami organizacji studenckich i kół naukowychwarsztaty tematyczne, fotobudka, zdjęcia z Helą, stoisko naszego DJ-a z AS Radio z muzyką na żywo i wiele innych!

Dla tych, którzy nie mogli pojawić się na naszym kampusie osobiście przygotowaliśmy coś specjalnego - sesję pytań i odpowiedzi Q&A na żywo na Facebooku i Instagramie (z ang. "questions and answers"). 

International Business Open Day

W trakcie Dnia Otwartego kandydaci mieli możliwość udziału w pierwszej edycji International Business Open Day. Była to świetna okazja, aby zapoznać się z ofertą studiów prowadzonych w 100% w języku angielskim! Nie zabrakło również wykładowców i praktyków, którzy poprowadzili ciekawe warsztaty oraz prelekcje. 

W czasie Dnia Otwartego w ramach International Business Open Day otwarto uroczyście wystawę fotograficzną prof. dr hab. Wojciecha Dyducha, Prodziekana ds. Rozwoju na Wydziale Zarządzania - "Nauczyciela z Pasją". W wydarzeniu wzięła udział również Dziekan Wydziału Zarządzania prof. dr hab. Krystyna Jędralska oraz Prodziekan ds. Edukacji i Internacjonalizacji dr hab. Justyna Matysiewicz, prof. UE. Więcej

Popołudnie Eksperckie

W tym roku już po raz drugi odbyło się Popołudnie Eksperckie - nowe przedsięwzięcie w ramach Dnia Otwartego kierowane głównie do osób, które nie mieli możliwości skorzystać z porannego programu, w szczególności do pracujących zainteresowanych studiami niestacjonarnymi czy podyplomowymi.

W trakcie Popołudnia Eksperckiego kandydaci mogli wziąć udział w mini-wykładach, zwiedzić kampus i poznać naszą ofertę pozwalającą na łączenie nauki z rozwijaniem kariery zawodowej. O tym, że w tej materii jesteśmy liderami, świadczy m.in. najwyższy wskaźnik zatrudnialności absolwentów wśród największych uczelni w woj. śląskim! Aż 98% naszych absolwentów po 5 latach od obrony to osoby aktywne zawodowo, a aż 63% z nich pracowało już w trakcie studiów. Więcej

Nocne Zwiedzanie

Wieczorem zaprosiliśmy wszystkich zainteresowanych kandydatów na grę terenową na kampusie "Nocne Zwiedzanie", organizowaną przez jedną z naszych organizacji studenckich – Niezależne Zrzeszenie Studentów. 

Wszystkim zorganizowanym grupom z naszych partnerskich i objętych patronatem szkół dziękujemy za zapisy. Do zobaczenia na Uniwersytecie!

Galeria zdjęć z wydarzenia

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3