Przejdź do menu Przejdź do treści

Specjalny odcinek "Naukowego UEspresso" z okazji Dnia Kobiet

8 marca ukazał się specjalny odcinek naszego "Naukowego UEspresso". Gościem specjalnym audycji pt. "Kobiety zmieniające świat" jest JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak".

"Naukowe UEspresso" to pierwsza tego typu inicjatywa Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Dwa razy w miesiącu o godz. 8:30 na platformach streamingowych "Spotify" oraz "Apple Podcast" publikowane są premierowe odcinki podcastów. 

Do programu zapraszamy pracowników naukowo-dydaktycznych naszej Uczelni. W rozmowach poruszane są tematy popularnonaukowe z naszego wspólnego, codziennego otoczenia w ciekawy i przystępny sposób. 8 marca zadebiutował odcinek specjalny z udziałem JM Rektor prof. dr hab. inż. Celiny M. Olszak, która odniosła się do sylwetek wyjątkowych polskich "kobiet zmieniających świat", które z powodzeniem łączą obowiązki na wielu płaszczyznach - zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

JM Rektor odniosła się także do dziedziny informatyki, która wydaje się domeną męską podkreślając, że: "kobiety dzisiaj przełamują mity i stereotypy. W nauce reguła płci nie działa - to nie płeć determinuje intelekt czy sukces jednostki, ale wykształcenie i pasja badawcza. Bardzo ważny jest również wpływ środowiska oraz dostęp do najnowszej wiedzy i technologii". 

Zachęcamy do wysłuchania całego najnowszego odcinka z udziałem JM Rektor. Polecamy także poprzednie podcasty, które dostępne są poniżej. 

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3