FAQ

Jesteś zainteresowany udziałem w Programie, ale nadal się wahasz? Przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i rozwiej swoje wątpliwości. 

Tak na prawdę wszystko zależy od Ciebie. Bycie Buddy'm nie jest trudne, chodzi przede wszystkim o to, żeby być wsparciem dla zagranicznych kolegów i koleżanek, którzy niejednokrotnie po raz pierwszy opuszczają swój kraj i rodzinę. Wybierzcie się na kawę lub spacer, zastanów się co warto pokazać w Katowicach - na początek to wystarczy. Pamiętaj też, że udział w programie ma być dla Ciebie również ciekawą przygodą i dobrą zabawą.  

Wszystko zależy od osobistych preferencji i możliwości czasowych. Na pewno najbardziej intensywne będą pierwsze tygodnie znajomości, kiedy pojawiać się będzie najwięcej pytań i problemów. Po tym okresie od Was będzie zależeć czy i jak często będziecie się spotykać. Pamiętaj, że Twój Buddy może być na początku nieśmiały i lekko zagubiony - to Twoim zadaniem będzie pokazanie mu, że jesteś po to by mu pomóc.   

Koordynatorzy programu zawsze są dla Was wsparciem i pomogą znaleźć lub podpowiedzieć rozwiązanie. Każdy z Buddy będzie mógł kontaktować się z nami za pomocą poczty elektronicznej, mediów społecznościowych lub telefonu.   

Bez obaw, zdajemy sobie sprawę, że czasem mimo szczerych chęci, ludzie się nie dogadują. Każdą taką sprawę rozpatrujemy indywidualnie, starając się znaleźć optymalne rozwiązanie. Ważne, żeby od razu komunikować nam takie problemy.