Przejdź do menu Przejdź do treści

Jak to działa?

Program zakłada pomoc i opiekę nad zagranicznymi studentami w pierwszych miesiącach ich studiowania oraz jeszcze przed przyjazdem do Polski. Każdemu studentowi zakwalifikowanemu na studia przydzielony zostaje jeden opiekun-student - Uni Buddy, z którym może kontaktować się elektronicznie jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego w celu uzyskania odpowiedzi na wszystkie nurtujące go pytania. W dzień przyjazdu opiekun ma za zadanie odebrać studenta z miejsca przyjazdu i odprowadzić do miejsca zamieszkania. Uni Buddy jako osoba obeznana w świecie studenckim i mieście Katowice będzie służył pomocą w załatwianiu spraw takich jak wymiana waluty, założenie konta bankowego czy wybór sieci komórkowej.

Celem programu jest ułatwienie studentom zagranicznym aklimatyzacji w nowym miejscu, szybsza integracja ze społecznością akademicką oraz poznanie miasta i regionu.

Z kolei dla Uni Buddy to doskonała okazja do międzynarodowej i międzykulturowej wymiany doświadczeń i urozmaicenia studenckiego życia spotkaniami z ludźmi z całego świata.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca