I miejsce dla Chóru UE na XXVII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie

W dniach 7-10 stycznia 2021 roku odbył się XXVII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. W festiwalu tym udział wziął Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, który pod kierownictwem Michała Brożka wywalczył w swojej kategorii najwyższe z możliwych miejsc.

Przesłuchania konkursowe odbyły się w tym roku w wyjątkowej formie, ponieważ ocenie podlegały nagrania konkursowe przesyłane przez wykonawców drogą mailową. Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zaprezentował w kategorii chórów następujące kolędy:

• Ach ubogi żłobie - opr. Michał Brożek
  • Witaj, gwiazdko złota - opr. Michał Brożek
  • A wczora z wieczora - opr. Mirosław Lachowski

Jury nagrodziło Chór pierwszym miejscem, a także przyznało zespołowi nagrodę za najlepsze wykonanie polskiej kolędy tradycyjnej "Ach ubogi żłobie" w wysokości 5000 zł, która ufundowana została przez Związek Miast Polskich.