Zaproszenie na II Metropolitalny Festiwal Chóralny

Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach ma zaszczyt zaprosić na II Metropolitalny Festiwal Chóralny, podczas którego wraz z Chórem Rencontres Musicales en Loire z Saint-Etienne, Gliwicką Orkiestrą Kameralną oraz solistami: Agatą Chodorek, Natalią Łukaszewicz-Charabin, Piotrem Łykowskim, Maciejem Łykowskim i Krzysztofem Kotońskim pod dyrekcją Michała Brożka dwukrotnie wykonają wybitne dzieło muzyki barokowej, Mszę h-moll Jana Sebastiana Bacha.

Koncerty odbędą się:

29 kwietnia 2019r. | godz. 19:00
Kościół św. Anny
Plac Wyzwolenia 21, Katowice-Nikiszowiec

1 maja 2019r. | godz. 16:00
Kościół św. Marii Magdaleny
Ks. Konstantego Damrota 62, Tychy

Szanowni Państwo,

Z wielką przyjemnością zapraszam na II Metropolitalny Festiwal Chóralny,  zorganizowany z myślą
o upowszechnianiu muzyki chóralnej i wokalno-instrumentalnej wśród mieszkańców Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Tegoroczna edycja Festiwalu niesie ze sobą dwa koncerty, podczas których zabrzmi najdoskonalsze dzieło religijne Jana Sebastiana Bacha – Wielka Msza h-moll. Ten monumentalny utwór, m.in. ze względu na długość trwania, jak i wysokie wymagania wykonawcze, jest bardzo rzadko prezentowany publiczności. Tym bardziej cieszy fakt, iż barokowe arcydzieło zabrzmi w dwóch pięknych kościołach w naszym regionie.

Chcę w tym miejscu wyrazić wielkie uznanie dla wszystkich wykonawców, którzy poświęcili wiele czasu na przygotowanie się do festiwalowych wydarzeń. Z pewnością ich ogromne zaangażowanie pomoże głębiej wniknąć do świata emocji, który jest bardzo potrzebny w zrozumieniu warstwy muzycznej i słownej. Niech wypełnione po brzegi festiwalowe koncerty – do czego gorąco zapraszam – będą uhonorowaniem wielkiego trudu wykonawców.

Jestem przekonany, że niniejsze wydarzenie umożliwi Państwu w wielu aspektach pogłębić swoją wrażliwość na wartościową sztukę, a artystyczne uniesienia wypływające z przeżyć muzycznych przeniosą Państwa - chociaż na chwilę -  w wymiar na co dzień nieosiągalny.

Życzę wielu artystycznych wrażeń

Michał Brożek
Dyrektor artystyczny Festiwalu

Jeśli chcą Państwo współtworzyć razem z nami to wydarzenie i stać się jego mecenasami, zachęcamy do przekazywania darowizn na rzecz Chóru.
Konto: 57 1050 1214 1000 0090 8056 2417
Odbiorca: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach