Zaproszenie na koncerty festiwalowe

Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zaprasza na swoje pierwsze festiwalowe wydarzenie muzyczne - I Metropolitalny Festiwal Chóralny - którym rozpoczynamy tworzenie nowych artystycznych działań w zakresie śpiewu chóralnego.

Mamy nadzieję, że będzie to wielkie wydarzenie kulturalne i zostanie przyjęte z aprobatą przez wielbicieli śpiewu chóralnego. Razem z naszym Chórem w Festiwalu wezmą udział zaproszone zespoły chóralne z Katowic, Gliwic i Zabrza:

• Chór Męski Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach,
  • Akademicki Zespół Muzyczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach,
  • Akademicki Chór Politechniki Śląskiej w Gliwicach,
  • Zabrzański Chór Młodzieżowy Resonans con tutti im. Norberta Kroczka.

Formuła Festiwalu, jaką przyjęliśmy, obejmuje koncerty w miastach, z których pochodzą zaproszone chóry. Festiwalowe wydarzenia odbędą się w dniach 10-13 maja br. w pięknych, bogatych w tradycje śpiewacze kościołach - Kościele św. Piotra i Pawła w Katowicach, Kościele św. Józefa w Zabrzu, a także w Centrum Kultury Studenckiej "Mrowisko" w Gliwicach oraz w sercu artystycznego życia muzycznego - Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym:

• Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy
  • Członka Zarządu Województwa Śląskiego Henryka Mercika
  • Przewodniczącego Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Kazimierza Karolczaka
  • Księdza Arcybiskupa Metropolity Katowickiego Wiktora Skworca

Wydarzenie dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Szczegóły na plakacie.