Złoty Dyplom dla Chóru na Międzynarodowym Festiwalu

W sobotę 9 listopada 2019 r. Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach pod dyrekcją Michała Brożka wystąpił na XV Międzynarodowym Festiwalu Rybnicka Jesień Chóralna. Chór zdobył Złoty Dyplom w kategorii chórów akademickich oraz Nagrodę za najlepsze wykonanie utworu muzyki sakralnej.

Piętnasta edycja Międzynarodowego Festiwalu im. H. M. Góreckiego Rybnicka Jesień Chóralna, zgromadziła w Teatrze Ziemi Rybnickiej ponad 20 chórów, które konkurowały ze sobą w sześciu kategoriach. Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach wystąpił w kategorii chórów akademickich i wykonał zróżnicowany repertuar:

• Exsultate justi – Lodovico da Viadana
  • Chili con carne – Anders Edenroth
  • I’m a train – w aranżacji Petera Knighta
  • The Battle of Jericho – w aranżacji Mosesa Hogana
  • Gloria – Alessandro Kirschner

Ostatni z wykonanych utworów przyniósł Chórowi Nagrodę za najlepsze wykonanie utworu muzyki sakralnej. Chór wykonał go ponownie podczas Koncertu Laureatów w Bazylice św. Antoniego w Rybniku.

Jury konkursu przyznało Chórowi Złoty Dyplom w kategorii chórów akademickich.