"GreenHackaton" z udziałem pracownika Katedry

W dniach 21-23 listopada 2022 r. młodzi badacze z UE w Katowicach, wespół z kolegami z Technicznego Uniwersytetu w Ostrawie (Czechy) oraz Technicznego Uniwersytetu w Koszycach (Słowacja) wzięli udział w wydarzeniu "GreenHackaton".

Młodzi badacze uczestniczyli w pracach sześciu zespołów badawczych pod kierunkiem m.in. prof. UE dr hab. Moniki Foltyn-Zarychty. W ramach działania w międzynarodowych zespołach uczestnicy GreenHackathonu w ciągu 3 dni pracy zaproponowali 6 oryginalnych idei – pomysłów badawczych, dotyczących problematyki zielonej transformacji regionów węglowych oraz przygotowali rozszerzone abstrakty artykułów naukowych dla planowanych badań.

Wydarzenie "GreenHackaton", realizowane było w ramach międzynarodowego projektu ExCORE "International Center of Research Excellence in Transition of Coal Regions", finansowane ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.