Wizyta naukowców z Ludwigshafen

W dniach 9 do 11 października 2023 roku Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach gościł naukowców z Ludwigshafen University of Business and Society – prof. dra Gösta Jamina, Christiane Weinerth oraz Jacoba Wolffa.

W ramach wizyty odbyły się spotkania z drem hab. Krystianem Perą, prof. UE (Kierownik Katedry Inwestycji) i drem Rafałem Bułą (manager kierunku Finance and Accounting for Business), w trakcie którego omówiono możliwości przyszłej współpracy dydaktycznej, w tym przeprowadzenia wzajemnych gościnnych wykładów oraz z dr hab. Ewą Dziwok, prof. UE (Kierownik Katedry Matematyki Stosowanej), mgr Martą Martyniak (Katedra Zarządzania Przedsiębiorstwem) i mgr Wojciechem Kaczmarczykiem (Katedra Matematyki Stosowanej), podczas którego zostały przedyskutowane sposobności wymiany studentów i pracowników pomiędzy uczelniami w ramach programu Erasmus+.

W dniu 10 października prof. dr Gösta Jamin na zaproszenie dr hab. Ewy Dziwok, prof. UE przeprowadził dla studentów kierunku Quantitative Asset and Risk Management wykład "Sustainable investing - opportunities and shortcomings" ("Zrównoważone inwestowanie – możliwości i zagrożenia"), w ramach którego omówiona została szczególnie interesującą w dzisiejszych czasach tematyka zrównoważonego inwestowania z perspektywy naszych zachodnich sąsiadów. Niemieccy naukowcy przyjechali do Polski na zaproszenie mgr Marty Martyniak oraz mgra Wojciecha Kaczmarczyka.