III Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich "Śląski Diament 2016"

Szanowni Państwo

Zespół Pieśni i Tańca „Silesianie” Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach wraz z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach oraz Stowarzyszeniem Folklorystycznym „Silesianie” ma niewątpliwą przyjemność zaprosić Państwa na odbywający się w dniach 18-20 listopada na Śląsku Ogólnopolski Turniej Tańca Polskiego „Śląski Diament 2016”.
    Z wielką radością będziemy gościć przedstawicieli ośrodków tanecznych z całej Polski, jednocześnie ukazując formę tańca polskiego mieszkańcom całego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.
    W listopadzie 2016 r. odbędzie się zaplanowany przez organizatorów tryptyk wydarzeń kulturalnych. Oprócz Turnieju Tańca Polskiego 4 listopada przebiegać będzie III Ogólnopolska Konferencja: „Biznes w kulturze – kultura w biznesie” oraz 18 listopada VII Ogólnopolski Konkurs Tańca Śląskiego „Trojak 2016”.
    Mamy nadzieję, że skorzystają Państwo z naszego zaproszenia i licznie przybędą na przygotowane wydarzenia kulturalne.

W III Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „Śląski Diament 2016” wzięło udział:

- Pary = 230 osób
                - Ilość instruktorów przygotowujących tancerzy – 34 osób
                 - Ogólna liczba osób uczestniczących w Turnieju (uczestnicy, widzowie, wolontariusze,) – ok. 1000 osób
                - 20 ośrodków kulturalno-oświatowych z całej Polski:

-KTP "Maki i Powoje"
-DZF "Cepelia-Poznań"