V Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich "Śląski Diament 2018"

V Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich
„Śląski Diament 2018” 24 – 25.11.2018 r.

zorganizowane przez:

  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
  • Zespół Pieśni i Tańca „Silesianie” Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach,

Współorganizatorzy:
Stowarzyszenie Folklorystyczne „Silesianie”

 

Projekt został objęty mecenatem Miasta Katowice.

Patronat honorowy objęli:

  • JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dr hab. Robert Tomanek, prof.       UE
  • Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa

 

Sponsorzy i partnerzy:

  • Komisja ds. Tańców Polskich Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej (C.I.O.F.F.)
  • Agencja reklamy i promocji „Sympressa”
  • SC CARGO
  • AKCES DANCE Kraków
  • Czarna Róża Art
  • MASTER – Odpady i Energia
  • STL Martyna Guba – Fabryka Warsztatów
  • Biuro Rachunkowe Marcin Kołtun
  • Przy plaży – Luksusowe apartamenty – Krynica Morska

Patronat medialny:

  • TVP3 Katowice

 

W V Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „Śląski Diament 2018” wzięło udział:
- Pary – 216 osób
- Ilość instruktorów przygotowujących tancerzy – 26 osób
- Ogólna liczba osób uczestniczących w Turnieju (uczestnicy,  widzowie, wolontariusze,)
- ok. 1000 osób

 

23 ośrodki kulturalno-oświatowe z całej Polski:

  • Zespół Pieśni i Tańca „Beskid” Miejski Dom Kultury „Włókniarzy” z Bielska-Białej
  • Zespół Folklorystyczny „MARYNIA” Wronieckiego Ośrodka Kultury z Wronek
  • Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce” Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach
  • Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci” Puławskiego Ośrodka Kultury Dom Chemika z Puław
  • Niekrzesani z Katowic
  • Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca “Krakowiak" z Krakowa
  • Zespół Tańca Ludowego "Niezapominajka" - Miejski Ośrodek Kultury Łazy
  • Zespół Pieśni i Tańca 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego "Malbork" z Malborka
  • Zespół Pieśni i Tańca „Silesianie” Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
  • Zespół Tańca Ludowego „Promyki” Ośrodek Kultury w Wieliszewie z Wieliszewa
  • Stowarzyszenie Popierania Kultury Ludowej „Młody Toruń” z Torunia
  • Zespół Pieśni i Tańca „Warmia” z Olsztyna
  • Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Romana Turczynowicza z Warszawy
  • Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” z Warszawy
  • Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka” Gmina Liszki
  • Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Kultury i Folkloru przy Zespole Szkół Rolniczym Centum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu
  • Zespół Pieśni i Tańca „Perła Warmii” Lidzbarskiego Domu Kultury z Lidzbarka Warmińskiego
  • Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”
  • Wielkopolski Klub Tańców Polskich przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu
  • Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej z Warszawy
  • Zespół Pieśni i Tańca „Małe Żuławy” Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Starym Polu
  • Klub Tańców Polskich „Maki i Powoje” z Krakowa
  • Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar” z Gdańska

Ogólna liczba osób uczestniczących w Turnieju (uczestnicy, widzowie, wolontariusze,) –1000 osób

 

Tancerzy oceniało 5 osobowe jury oraz sędzia skrutiner:

  • Jan Łosakiewicz– sędzia główny sędzia ekspert z Warszawy
  • Danuta Wojciechowska – sędzia konsultant z Warszawy
  • Katarzyna Bilska– sędzia konsultant  z  Torunia
  • Anetta Ciok –  sędzia z Malborka
  • Romuald Kalinowski  –  sędzia z Rzeszowa
  • Marek Wieremiejko – sędzia skrutiner

Turniej rozegrano w 7 kategoriach wiekowych.



Łączę wyrazy szacunku,
       Jerzy Stasica