Rozpoczęła się rekrutacja na wyjazdy w ramach umów bilateralnych i ze stypendium DAAD

Do 23 marca br. trwa rekrutacja na wyjazdy w ramach umów bilateralnych i ze stypendium DAAD. Sprawdź szczegóły, weź udział w rekrutacji i przeżyj niesamowitą przygodę na jednej z zagranicznych uczelni.

Wyjazd w ramach umów bilateralnych

Wybierając wyjazd w ramach umów bilateralnych macie możliwość wyboru jednego z siedmiu uniwersytetów.

Aby przystąpić do rekrutacji, należy spełnić jeden z warunków formalnych tzn. być studentem:

• studiów stacjonarnych i niestacjonarnych;
  • 1. roku studiów I stopnia- wyjazd tylko w semestrze letnim kolejnego roku akademickiego;
  • 2. roku studiów I stopnia- wyjazd w semestrze zimowym lub letnim kolejnego roku akademickiego;
  • 3. roku studiów I stopnia (za wyjątkiem studentów 3,5- letniego Kierunku Logistyka)- wyjazd tylko w semestrze letnim kolejnego roku akademickiego (pod warunkiem rozpoczęcia studiów II stopnia w UEKat);
  • 1. roku studiów II stopnia- wyjazd w semestrze zimowym lub letnim kolejnego roku akademickiego;
  • 1. semestru 1,5- letnich studiów magisterskich Kierunku Logistyka- wyjazd w semestrze zimowy lub letnim kolejnego roku akademickiego.

Kolejnym wymogiem jest posiadaniem średniej 3,5 z wszystkich zamkniętych semestrów do semestru poprzedzającego rekrutację włącznie, a także otrzymanie rekomendacji Prodziekana Kolegium Studiów oraz Promotora (jeśli mobilność odbędzie się na ostatnim semestrze studiów).

Więcej informacji znajduje się na stronie.

Wyjazd ze stypendium DAAD do Niemiec

Rekrutacja trwa także na wyjazd ze stypendium (850 EUR na miesiąc) oferowanym przez Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej (DAAD) do Hochschule Darmstadt w semestrze zimowym roku akademickiego 2023/2024.

Do rekrutacji może przystąpić student:

• studiów stacjonarnych i niestacjonarnych;
  • 2. roku studiów I stopnia;
  • 1. roku studiów II stopnia;
  • posiadający średnią 3,5 z wszystkich zamkniętych semestrów do semestru zimowego włącznie;
  • który otrzyma rekomendację właściwego Prodziekana.

Więcej informacji znajduje się na stronie.