23 marca 2026 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach będziemy obchodzić Światowy Dzień Praw Konsumenta. Tegoroczne hasło przewodnie ogłoszone przez Customer International brzmi "Bezpieczne produkty - Bezpieczni konsumenci". Wydarzeniu będzie towarzyszył konkurs dedykowany studentom naszej Uczelni. Serdecznie zapraszamy do udziału!
O obchodach
W Światowym Dniu Praw Konsumenta organizacje i instytucje konsumenckie na całym świecie przypominają nam, że jesteśmy ważnymi uczestnikami rynku, mamy na nim swoje prawa i obowiązki, a nasz głos powinien być słyszalny oraz szanowany przez przedsiębiorców. Po raz kolejny do obchodów konsumenckiego święta przyłącza się Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Chcemy, aby nasi studenci i absolwenci byli świadomymi konsumentami i świadomymi, uczciwymi przedsiębiorcami. Więcej informacji.
Wydarzeniu będzie towarzyszył panel dyskusyjny, podczas którego eksperci przybliżą uczestnikom m.in. obowiązki producentów i sprzedawców, mechanizmy nadzoru rynku, działanie systemu Safety Gate, odpowiedzialność platform cyfrowych oraz aktualne wyzwania związane z bezpieczeństwem konsumentów.
Konkurs
Organizatorem konkursu kierowanego do studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach z okazji Światowego Dnia Praw Konsumenta jest Katedra Badań Konsumpcji.
Przygotowany materiał filmowy powinien realizować jedno lub kilka spośród następujących zadań:
- wskazanie znaczenia znajomości praw konsumentów i instytucji realizujących politykę konsumencką,
- pokazanie jak chronione są prawa konsumenckie na rynku,
- zademonstrowanie przykładów naruszania/nieprzestrzegania praw konsumentów.
Zgłoszenia prac przyjmowane będą w dniach 2-16 marca 2026 roku do godziny 23:59.
Więcej informacji oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie.











Dołącz do nas