Wydarzenie objęte patronatem:

15 marca świętujemy Światowy Dzień Praw Konsumenta

15 marca jest szczególną datą w kalendarzu. W tym dniu przypada Światowy Dzień Praw Konsumenta, a więc każdego z nas, ponieważ WSZYSCY JESTEŚMY KONSUMENTAMI! Czy pamiętamy o tym, gdy kupujemy bułki w osiedlowym sklepiku, tankujemy samochód na stacji benzynowej, idziemy z przyjaciółmi do kina, zamawiamy pizzę, korzystamy z usług bankowości internetowej, wynajmujemy wakacyjny dom nad jeziorem, idziemy do fryzjera, kupujemy bilet na pociąg, zapisujemy się na kurs językowy, idziemy poćwiczyć na siłowni, używamy telefonu komórkowego ... ? Pewnie nie, co nie zmienia faktu, że we wszystkich tych sytuacjach jesteśmy i powinniśmy być chronieni, a odpowiedni poziom takiej ochrony daje nam poczucie bezpieczeństwa i sprawiedliwości społecznej.  

W Światowym Dniu Praw Konsumenta organizacje i instytucje konsumenckie na całym świecie przypominają nam, że jesteśmy ważnymi uczestnikami rynku, mamy na nim swoje prawa i obowiązki, a nasz głos powinien być słyszalny oraz szanowany przez przedsiębiorców. Po raz pierwszy, ale z pewnością nie ostatni, do obchodów konsumenckiego święta przyłącza się w tym roku Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Chcemy, aby nasi studenci i absolwenci byli świadomymi konsumentami i świadomymi, uczciwymi przedsiębiorcami. Chcemy współtworzyć gospodarkę działającą w myśl sprawiedliwych zasad!

Będziemy mówić o sprawach, które w tym roku są dla konsumentów najważniejsze. Wspieramy międzynarodowy ruch konsumencki i dlatego skupimy się na temacie zaproponowanym przez Consumers International (https://www.consumersinternational.org/news-resources/news/releases/fair-digital-finance-world-consumer-rights-day-2022-theme/).

Przyłącz się do nas 15 marca! W 2022 roku zapraszamy do wspólnego świętowania* pod hasłem:

SPRAWIEDLIWE FINANSE ONLINE / FAIR DIGITAL FINANCE

* z powodu pandemii tegoroczne obchody organizowane są w formie zdalnej.