Pierwszy taki konkurs dla studentów w UEkat!

Uwaga, ogłaszamy konkurs!!! Nie przegap okazji do dobrej zabawy i zdobycia nagród!!!

Kto może brać udział w konkursie? Każdy student/studentka naszego Uniwersytetu, niezależnie od kierunku, trybu i stopnia studiów. Można zgłaszać prace indywidualne lub zespołowe.

Do kiedy należy się zgłosić? Zgłoszenia prac przyjmujemy do 14 marca do godziny 23:59! Nie przegap terminu!

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w konkursie? Wystarczy przygotować i przesłać pod wskazany w regulaminie link krótki film lub mem w ciekawy sposób komentujący wybrane zagadnienia z zakresu praw konsumentów, a szczególnie kwestie związane z korzystaniem z cyfrowych usług finansowych i ich bezpieczeństwem.

Czego konkretnie ma dotyczyć film lub mem?  Zgłaszana praca może realizować jedno lub kilka spośród następujących zadań: 

  • Podziel się swoimi doświadczeniami z wykorzystania nowoczesnych rozwiązań technologicznych na rynku finansowym (np. Blik, Revolut, Twisto Curve, ApplePay, GooglePay);
  • Wyobraź sobie jak wyglądałoby życie bez takich rozwiązań, jak bankowość online, Blik, czy Przelewy24;
  • Pokaż jak realizujesz swoje prawa konsumenckie na rynku usług cyfrowych, w tym szczególnie na rynku usług finansowych;
  • Zademonstruj przykład/przykłady naruszania/nieprzestrzegania praw konsumentów korzystających z wirtualnych finansów i innych rozwiązań z zakresu FinTech;
  • Pokaż innym, jak bezpiecznie korzystać z cyfrowych finansów, lub jak z nich nie korzystać;
  • Przekonaj tych, którzy obawiają się cyfrowych finansów o ich bezpieczeństwie i zachęć ich do wykorzystania takich rozwiązań.

   

  Co będzie oceniane? Oprócz zgodności z tematyką konkursu, liczy się wartość edukacyjna zgłaszanego materiału, dobry pomysł i atrakcyjność wizualna, kreatywność oraz poczucie humoru.

  Kiedy poznamy wyniki konkursu? Listę finałowych prac w dwóch kategoriach - krótki film i mem, ogłosimy 15 marca w ostatniej części wydarzenia online. Ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród nastąpi w trakcie osobnego spotkania offline 23 marca.

  Jakie nagrody są przewidziane w konkursie? W każdej z dwóch kategorii specjalnie wybrane jury przyzna nagrody I, II, i III stopnia oraz wyróżnienia. Nagrody za trzy pierwsze miejsca mają charakter pieniężny:

  • nagroda I stopnia - 500 zł
  • nagroda II stopnia - 300 zł
  • nagroda III stopnia - 200 zł

  Dodatkowo, po ogłoszeniu finałowych prac 15 marca otwarte zostanie głosowanie na Nagrodę Publiczności (łącznie dla obu kategorii). Głosowanie będzie miało charakter otwartego plebiscytu, a laureat dostanie unikalną nagrodę-niespodziankę.