Przejdź do menu Przejdź do treści

Wyjątkowy konkurs dla studentów w UEkat!

Uwaga, ogłaszamy konkurs!!! Nie przegap okazji do dobrej zabawy i zdobycia nagród!!!

Kto może brać udział w konkursie? Każdy student/studentka naszego Uniwersytetu, niezależnie od kierunku, trybu i stopnia studiów.  Można zgłaszać prace wyłącznie indywidualnie.

Do kiedy należy się zgłosić?  Zgłoszenia prac przyjmujemy do 5 marca do godziny 23:59! Nie przegap terminu!

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w konkursie?  Wystarczy przygotować i przesłać pod wskazany w regulaminie link krótki film opublikowany i odpowiednio oznaczony hashtagami na własnym Instagramie w ciekawy sposób komentujący wybrane zagadnienia z zakresu praw konsumentów.

Czego konkretnie ma dotyczyć film?  Zgłaszana praca może realizować jedno lub kilka spośród następujących zadań:

  • Podziel się swoimi doświadczeniami z korzystania z pomocy instytucji zajmujących się ochroną praw konsumenta (np. Powiatowy / Miejski Rzecznik Praw Konsumenta, Inspekcja Handlowa, Sąd Konsumencki i inne);
  • Pokaż, jak realizujesz swoje prawa konsumenckie na różnych rynkach;
  • Zademonstruj przykład/przykłady naruszania/nieprzestrzegania praw konsumentów na rynku;
  • Pokaż innym, jak bezpiecznie kupować produkty i korzystać z różnych usług na rynku;
  • Przekonaj innych, by korzystali ze swoich praw konsumenckich na rynku.

Co będzie oceniane?  Koniecznie treści zawarte w filmach muszą być zgodne z tematyką konkursu i aktualnymi przepisami. Liczy się też jednak wartość edukacyjna zgłaszanego materiału, dobry pomysł oraz atrakcyjność wizualna, kreatywność i poczucie humoru. Ostatecznie o zwycięstwie zadecyduje liczba polubień i udostępnień filmiku na Instagramie.  

Kiedy poznamy wyniki konkursu?  Listę finałowych prac ogłosimy 15 marca w ostatniej części wydarzenia Międzynarodowy Dzień Praw Konsumenta. Ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród nastąpią w trakcie tego wydarzenia.

Jakie nagrody są przewidziane w konkursie?  Specjalnie wybrane jury przyzna nagrody I, II, i III stopnia oraz wyróżnienia. Nagrody za trzy pierwsze miejsca mają charakter pieniężny:

  • nagroda I stopnia – 1.500 zł
  • nagroda II stopnia – 1.000 zł
  • nagroda III stopnia - 500 zł

Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie!

Dołącz do nas

Nasi partnerzy