Przejdź do menu Przejdź do treści

Wyjątkowy konkurs dla studentów w UEkat!

Uwaga, ogłaszamy konkurs!!! Nie przegap okazji do dobrej zabawy i zdobycia nagród!!!

Kto może brać udział w konkursie? Każdy student/studentka naszego Uniwersytetu, niezależnie od kierunku, trybu i stopnia studiów (zapraszamy także naszych doktorantów). Prace można zgłaszać wyłącznie indywidualnie.

Do kiedy należy się zgłosić?  Zgłoszenia prac przyjmujemy w od 19 lutego do 8 marca 2024 rokudo godziny 23:59! Nie przegap terminu!

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w konkursie? Wystarczy przygotować (w języku polskim lub angielskim) krótki film w ciekawy sposób komentujący wybrane zagadnienia z zakresu praw konsumentów. Następnie, za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego w zakładce "Zgłoszenie pracy konkursowej", trzeba się zarejestrować i przesłać link do udostępnionego na dysku współdzielonym filmu. Koniecznie trzeba też przesłać plik z filmem na adres mailowy ibresearchclub22@gmail.com.

Czego konkretnie ma dotyczyć film?  Zgłaszana praca może realizować jedno lub kilka spośród następujących zadań:

  • Wskazanie znaczenia znajomości praw konsumentów i instytucji realizujących politykę konsumencką,
  • Pokazanie jak chronione są prawa konsumenckie na rynku,
  • Zademonstrowanie przykładów naruszania/nieprzestrzegania praw konsumentów,
  • Wskazanie przesłanek oraz zasad zrównoważonej konsumpcji,
  • Pokazanie jaki wpływ sztuczna inteligencja ma na konsumpcję oraz jak wspiera lub zagraża prawom konsumenckim.

 

Co będzie oceniane?  Koniecznie treści zawarte w filmach muszą być zgodne z tematyką konkursu i aktualnymi przepisami. Liczy się też jednak wartość edukacyjna zgłaszanego materiału, dobry pomysł oraz atrakcyjność wizualna, kreatywność i poczucie humoru. Dodatkowo punktowanym atutem jest uwzględnienie w filmie tematu wpływu sztucznej inteligencji na konsumpcję i prawa konsumentów.  

Kiedy poznamy wyniki konkursu?  Uroczyste ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród będą miały miejsce 14 marca w czasie obchodów Światowego Dnia Praw Konsumenta. Po ustaleniu werdyktu jury listę laureatów zamieścimy też w zakładce "Wyniki konkursu".

Jakie nagrody są przewidziane w konkursie?  Specjalnie wybrane jury przyzna nagrody I, II, i III stopnia oraz wyróżnienia. Nagrody za trzy pierwsze miejsca mają charakter pieniężny:

  • nagroda I stopnia – 1.500 zł
  • nagroda II stopnia – 1.000 zł
  • nagroda III stopnia - 500 zł

Z kolei wyróżnienia przyznane zostaną w formie rzeczowej.

Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie!

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca