Przejdź do menu Przejdź do treści

Respirator dla Aniołów Stróżów

Szpital Zakonu Bonifratrów w Katowicach wraz ze społecznością akademicką Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach od marca do czerwca br. prowadził zbiórkę funduszy na respirator dla pacjentów Oddziału Intensywnej Terapii dotkniętych chorobą Covid-19. W akcję zaangażowały się m.in. samorządy studenckie śląskich uczelni, media ogólnopolskie i lokalne oraz wielu ludzi dobrej woli. Za zebrane w trakcie akcji środki udało się zakupić nowy respirator, który służy pacjentom Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala.

respirator dla OIOM

Z uwagi na pilny apel pobliskiego szpitala Zakonu Bonifratrów, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach zainicjował akcję pt. "Respirator dla Aniołów Stróżów". Celem przedsięwzięcia było zebranie środków na zakup respiratora dla pacjentów poddanych intensywnej terapii jako odpowiedź na walkę z COVID-19.

W akcję zaangażowały się samorządy studenckie śląskich uczelni: Politechniki Śląskiej, SWPS, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Wychowania Fizycznego oraz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W inicjatywę włączył się również Chór UE Katowice. Pomimo ograniczeń w funkcjonowaniu uczelni, artyści w swoich domach stworzyli utwór "Aniołem być', a następnie udostępnili materiał w serwisach Facebook i YouTube. Dodatkowo chórzyści opublikowali wiersze wspierające zbiórkę. W trzecim etapie akcji powstał utwór "Modlitwa o tlen" i teledysk do utworu zjednoczonych we wspólnym projekcie absolwentów śląskich uczelni i ludzi mediów.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu społeczności akademickiej oraz ludzi dobrej woli, a także wsparciu mediów lokalnych zbiórka zakończona została sukcesem. Udało się zebrać środki na zakup respiratora renomowanej firmy MAQUET CRITCLA CARE AB dla Szpitala Zakonu Bonifratrów, kierującego się w swej pracy mottem św. Jana Bożego – założyciela zakonu: "Bracia czyńcie dobro". 

Więcej o przebiegu akcji na Facebooku.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca