Przejdź do menu Przejdź do treści

Konkurs "Wybitni Absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach"

W jubileuszowym roku akademickim UE w Katowicach wspólnie ze Stowarzyszeniem Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach" "COLLEGIUM" zaprasza do udziału w konkursie "Wybitni Absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach". Laureaci konkursu w czterech kategoriach otrzymają m.in. wyjątkowe statuetki podczas jubileuszowego Święta Uczelni. Termin zgłoszeń upływa 31 października.

Absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach są integralną, niezwykle ważną częścią społeczności akademickiej. Z tego względu władze rektorskie, realizując postanowienia Strategii Uniwersytetu, a także dostrzegając szczególną rolę, jaką pełnią absolwenci Uczelni, prowadzą rozbudowaną politykę pro-absolwencką, a tym samym inicjują nowe projekty dedykowane osobom, które ukończyły naszą Alma Mater.

Zaproszenie do udziału w konkursie

Do udziału w pierwszej edycji konkursu serdecznie zaprasza JM Rektor prof. dr hab. Celina M. Olszak oraz Prezes Stowarzyszenia Piotr Trząski.

O konkursie

Pierwsza edycja konkursu "Wybitni Absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach" organizowanego z inicjatywy UE w Katowicach oraz Stowarzyszenia "COLLEGIUM" odbędzie się w jubileuszowym roku akademickim 2021/2022. Idea uhonorowania wybitnych absolwentek i absolwentów Uczelni narodziła się w 2021 r. Zgodnie z nią corocznie w czasie Święta Uczelni począwszy od 2022 r. będą wręczane statuetki czterem wybitnym absolwentom. 

Konkurs dedykowany jest osobom, które osiągnęły znakomite wyniki w minimum jednej kategorii/jednym obszarze:

  1. zawodowym,
  2. społecznym,
  3. naukowym
  4. wschodząca gwiazdaczyli absolwentka/absolwent do 35 roku życia wykazujący szczególny potencjał w co najmniej jednym z obszarów wskazanych w pkt. 1-3.

Kto może zostać laureatem plebiscytu? 

Laureatami plebiscytu mogą zostać absolwenci, którzy ukończyli studia I, II stopnia lub studia jednolite magisterskie w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Katowicach (WSE), Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach (AE Katowice) lub Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach (UE Katowice), niezależnie od ich rodzaju i formy.

Laureaci Konkursu 

Laureaci konkursu otrzymają specjalne statuetki w formie rzeźby, dyplomy uznania oraz prawo do posługiwania się tytułem "Wybitnego Absolwenta Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach".

Dla laureatów przewidziano także pakiet korzyści, m.in.: pamiątkowy wpis do Księgi prowadzonej przez Uniwersytet, specjalną tabliczkę w przestrzeni Uniwersytetu, uczestnictwo w jury kolejnej edycji konkursu, a także zaproszenie do udziału w projektach wizerunkowych, dydaktycznych i naukowych, w ramach których sylwetki i dokonania absolwentów będą z dumą prezentowane przez Uczelnię.  

Zgłoszenia

Kandydatów do tytułu mogą zgłaszać - wypełniając stosowny wniosek - osoby fizyczne pełnoletnie w liczbie min 3 osób oraz stowarzyszenia, organizacje społeczne, firmy i instytucje. Wnioski należy składać w formie elektronicznej w terminie do 31 października 2021 r. Skan wniosku należy przesłać na adres: wybitni.absolwenci@ue.katowice.pl. 

Więcej informacji oraz regulamin konkursu na stronie: www.ue.katowice.pl/wybitni-absolwenci 

Serdecznie zapraszamy do udziału w plebiscycie! 

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca