Przejdź do menu Przejdź do treści

Rusza kolejna edycja programu Uni Buddy

7 września br. w centrum obsługi Welcome Point na naszej Uczelni odbyło się pierwsze spotkanie Uni Buddies z Prorektorem ds. Edukacji i Współpracy Międzynarodowej prof. dr hab. Sławomirem Smyczkiem. W roku akademickim 2023/2024 do programu zgłosiło się ponad 50 polskich i zagranicznych studentów.

Podczas wydarzenia omówione zostały główne założenia programu wolontariackiego w naszej Alma Mater, w którym studenci UE Katowice pomagają zagranicznym kolegom i koleżankom w aklimatyzacji w nowym miejscu oraz towarzyszą im w pierwszych krokach na uczelni, mieście i kraju. Spotkanie zostało zorganizowane przez Biuro Internacjonalizacji w formie hybrydowej. 

Kiedy zaczynaliśmy program mentorski kilka lat temu, w tej roli występowali tylko polscy studenci, jesteśmy więc bardzo szczęśliwi, że w tym roku mamy tak wielu zagranicznych wolontariuszy, którzy chcą nas wspierać i sprawić, że życie nowoprzyjętych studentów będzie o wiele łatwiejsze. Welcome Point to miejsce pozytywnej energii, miejsce integracji studentów zagranicznych i polskich. Tegoroczni uni buddies są na to idealnym przykładem. Jesteśmy teraz prawdziwie jedną wielokulturową społecznością akademicką - powiedział Prorektor ds. Edukacji i Współpracy Międzynarodowej prof. dr hab. Sławomir Smyczek.

W imieniu zespołu Welcome Point wszystkich wolontariuszy przywitała także Edyta Lachowicz-Santos, Dyrektor Biura Internacjonalizacji: 

Wasze wsparcie jest nieocenione i bardzo się cieszę na współpracę z tak różnorodną grupą. Jednocześnie chcę Was zapewnić, że zarówno nawiązane tu przyjaźnie, wspomnienia ze wspólnie spędzonych chwil, jak i kompetencje, które rozwinięcie podczas realizacji wspólnych projektów - praca w międzykulturowych grupach, komunikacja, kreatywność itp. - pozostaną z Wami na zawsze. 

Spotkanie było doskonałym momentem do poznania się i wymiany doświadczeń pomiędzy zeszłorocznymi i nowymi uni buddies przy słodko-owocowej niespodziance.

Pierwszym dużym projektem dla naszych Uni buddies jest Tydzień Integracyjny dla krótko- i długoterminowych studentów zagranicznych, który rozpoczyna się już 25 września 2023 r.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca