Przejdź do menu Przejdź do treści

Świąteczne nastroje w Welcome Point

Listopad i grudzień to dla nas wszystkich wyjątkowy czas, pełen magicznych chwil, zadumy, ciepła i radości. W tych miesiącach równie wiele się działo w Welcome Point, gdzie obchodziliśmy liczne święta i wydarzenia, które łączą wszystkich, bez względu na pochodzenie czy kulturę. Welcome Point to nie tylko miejsce, gdzie studenci oraz pracownicy międzynarodowi mogą uzyskać praktyczne informacje i wsparcie administracyjne, ale przede wszystkim jest to społeczność, która troszczy się wzajemnie o dobre samopoczucie.

W ostatnich tygodniach zorganizowaliśmy szereg wydarzeń, mających na celu wprowadzenie studentów w tajniki polskich tradycji świątecznych (ale nie tylko!), takich jak:

Andrzejki – Prorocze Spotkanie: gdzie wraz ze studentami zaglądaliśmy w przyszłość, wróżąc z kart czy lejąc wosk. Była to nie tylko okazja do poznania polskich wierzeń i zwyczajów związanych z tą tradycją, ale również świetna zabawa w gronie międzynarodowej społeczności.

Mikołajki – Czas Prezentów: Kolejnym niezapomnianym wydarzeniem było obchodzenie Mikołajek. Studenci otrzymali od Mikołaja drobne upominki, a atmosfera pełna uśmiechów i radości przy ciepłej herbacie sprawiła, że te chwile na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Spotkanie Świąteczne – Wspólne Świętowanie: Niezapomniany był także wieczór świąteczny, gdzie mogliśmy podzielić się ze sobą tradycjami i zwyczajami polskimi. To wyjątkowe spotkanie pozwoliło studentom lepiej zrozumieć różnorodność kultur, jednocześnie spędzając czas przy muzyce i tańcach Zespołu Pieśni i Tańca „Silesianie”.

Oczywiście nie zapomnieliśmy również o popularnych świętach spoza Polski! Organizując spotkanie z okazji Halloween – Spotkanie w Duchu Zabawy, zapewniliśmy studentom możliwość doświadczenia i podzielenia się tą kolorową i kreatywną tradycją, ale także poznać lepiej polskie święto, jakim jest Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.

Dziękujemy Studentom za entuzjastyczny udział i za to, że razem z nami tworzycie wyjątkową społeczność międzynarodową Uniwersytetu. Niech te wspomnienia zostaną z nami na zawsze, a kolejne wydarzenia będą równie pełne radości i integracji. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzeń:

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca