Przejdź do menu Przejdź do treści

Tydzień integracyjny dla studentów zagranicznych

W dniach 13-17 lutego 2024 r. odbył się Tydzień Integracyjny dla studentów zagranicznych wymian międzynarodowych, w tym Erasmus+. W semestrze letnim roku akademickiego 2023/2024 nasza uczelnia gości 54 studentów Erasmus+ z 11 krajów!

Tydzień Integracyjny ma na celu integrację zagranicznych studentów między sobą, a także z polskimi kolegami i koleżankami, zwłaszcza tymi, którzy przyjęli rolę Uni Buddies i osobiście zaangażowali się w pomoc. Obcokrajowcy mają wtedy okazję poznać region, miasto i naszą uczelnię. Organizacją zajmuje się zespół: Welcome Point (Biuro Internacjonalizacji) oraz Biuro Współpracy Międzynarodowej przy wsparciu polskich i zagranicznych Uni Buddies.

W pierwszym dniu pobytu na naszej uczelni studenci zostali serdecznie przywitani przez Prorektora ds. Edukacji i Współpracy Międzynarodowej, prof. dr hab. Sławomira Smyczka, Dziekana, dr hab. Justynę Ganassali, prof. UE, a także przez Dyrektor Biura Współpracy Międzynarodowej, Panią Edytę Gałecką, Dyrektor Biura Internacjonalizacji, Panią Edytę Lachowicz-Santos oraz przedstawicieli Dziekanatu Kolegium Studiów

W programie znalazło się wiele spotkań i atrakcji; m.in. warsztaty języka polskiego, Speed Friending, wizyta w Muzeum Śląskim, wykład w Kato Science Corner, spotkania integracyjne i inne.

W ostatnim dniu Tygodnia Integracyjnego,16 lutego, w partnerskim BaseCamp Katowice odbyła się Wioska Globalna (Global Village), podczas której nasi nowi studenci mieli okazję reprezentować swoje kraje, w tym jedzenie, napoje i stroje narodowe. Podczas Global Village mieliśmy okazję poznać kulturę między innymi Włoch, Indii, Turcji, Korei Południowej, Francji, Hiszpanii, Rumunii, Portugalii i Egiptu. Nasi Uni Buddies zadbali o to, aby wszyscy studenci z zagranicy mogli doświadczyć słynnej polskiej gościnności, zapewniając różnorodne domowe polskie dania i napoje.

Ponadto tegoroczna Globalna Wioska była niezwykle taneczna. Artyści z Zespół Pieśni i Tańca "Silesianie" Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zaserwowali publiczności prawdziwą ucztę, prezentując tradycyjne polskie tańce w pięknych, kolorowych strojach ludowych. Studenci mieli również okazję skorzystać z lekcji tańca Poloneza. W międzyczasie przedstawiciele AIESEC, IB Research Club oraz Parlamentu Studenckiego zaprezentowali swoje organizacje, opowiadając nie tylko o korzyściach płynących z uczestnictwa w nich, ale także o działaniach i misjach, które realizują.

Galeria zdjęć

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca