Przejdź do menu Przejdź do treści

Inicjatywy społeczności UE Katowice

Przestrzeń dla uchodźców z Ukrainy

W ramach solidarności z Ukrainą Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach zaprasza uchodźców z Ukrainy do korzystania z dwóch przestrzeni ze stanowiskami komputerowymi z dostępem do Internetu i oprogramowania użytkowego do pracy "cichej" oraz z kącikiem zabaw dla dzieci. Oba miejsca wyposażone są w systemy operacyjne i pakiety biurowe MS Office oraz specjalne klawiatury do pracy w językach: polskim, angielskim i ukraińskim. Więcej informacji

Grupa i portal

Z inicjatywy studentów we współpracy z nauczycielami akademickimi uruchomiona została specjalna grupa na Facebooku oraz portal - Centrum ogłoszeń z pomocą dla Ukrainy: https://www.ukrainawkontakcie.pl/.

Koncert Chóru UE Katowice

Ponadto Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zorganizował specjalny koncert "Muzyka ma moc - Śląskie Chóry dla Ukrainy". Więcej informacji

Zbiórka na słodycze dla dzieci z Ukrainy

W ramach akcji "Solidarni z Ukrainą" pracownicy Uczelni wyszli z inicjatywą koleżeńskiej zbiórki gotówki, która została przeznaczona na zakup słodyczy dla ukraińskich dzieci mieszkających w Ligocie. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach użyczył nieodpłatnie Miastu Katowice dwa obiekty po byłych domach studenta, w których przebywa aktualnie ok. 400 kobiet i dzieci ze wschodniej Ukrainy.

Zbiórka organizowana na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach skierowana była do pracowników naszej uczelni. Środki pieniężne były zbierane do 13 kwietnia br. Puszki na gotówkę były dostępne przy portierniach w budynkach A i R, a także w Dziale Finansowo-Księgowym bud. N (p. 01/09) i dziekanacie Kolegium Studiów w budynku A (p. 322). 

W ramach zbiórki koleżeńskiej zebraliśmy ponad 3 tys. złotych! Serdecznie dziękujemy za przekazane środki finansowe, dzięki którym pomagamy dzieciom w okresie świątecznym choć na chwilę oderwać się od ostatnich trudnych przeżyć. 

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca