Przejdź do menu Przejdź do treści

Do kadry kierunku Master of Corporate Governance dołączają kolejni specjaliści

Studia Master of Corporate Governance, organizowane dla aktywnych oraz doświadczonych menadżerów i członków Rad Nadzorczych, odbywają się obecnie online. Już we wrześniu słuchacze będą mieli okazję uczestniczyć w kolejny zajęciach - "Negocjacje i rozwiązywanie konfliktów" - prowadzonych przez jednego z najwybitniejszych specjalistów w tym obszarze - Prof. Zbigniewa Nęckiego. Warsztaty dotyczące komunikacji wewnętrznej poprowadzi Pan Szymon Nęcki.

Ze względu na charakter studiów, gdzie zasadnicze znaczenie mają praktyczne treści przekazywane nie tylko przez wykładowcę, ale również przez współuczestników, bardzo ważne jest to, że wykładowcy będący jednocześnie moderatorami dyskusji są niezwykle mocno osadzeni w praktyce gospodarczej. Jest to najlepszy sposób na ograniczanie błędnych decyzji i doskonalenie umiejętności menadżerskich, na bazie doświadczeń innych słuchaczy. 

Dwusemestralne studia, organizowane przez Filię w Rybniku we współpracy z Kolegium Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, pod patronatem merytorycznym Instytutu Audytorów Wewnętrznych IIA Polska, stanowią na rynku polskim unikatową propozycję edukacyjną. [Więcej o kierunku]

Niezwykle miło nam powitać w kadrze kierunku Master of Corporate Governance Profesora Zbigniewa Nęckiego, psychologa społecznego, mediatora i eksperta w dziedzinie negocjacji oraz Szymona Nęckiego - trenera umiejętności menedżerskich, szczególnie tych związanych ze sztuką negocjacji, zarządzaniem zespołem i skuteczną komunikacją.

Nęcki

Prowadzenie projektów, interesów, rozmów łączy się z kreowaniem mniej czy bardziej intensywnych sytuacji odmienności punktów widzenia, odmienności sposobu wartościowania , innych preferencji co do kierunków podejmowanych działań a więc – mówiąc ogólnie sytuacji konfliktowych. Mostem pozwalającym  często połączyć interesy zaangażowanych stron są negocjacje. Umiejętność ich właściwego prowadzenia, przygotowania, zgłaszania opcji i koordynowania kolejnych posunięć jest cennym uzupełnieniem zdolności  menedżerskich. Tam, gdzie chcemy uniknąć przemocy, gdzie dążymy do trwałych i konstruktywnych  rozwiązań lepiej jest podjąć integracyjne negocjacje, niż dystrybucyjnie forsować racje jednostronne. A kreatywna współpraca to sprawna komunikacja i udane negocjacje.  

Profesor Zbigniew Nęcki

Nęcki

Istotą wyróżniającą najbardziej sprawne organizacje jest moc zrzeszania wielu ludzi we współdziałaniu. Ci, którzy współdziałają lepiej i na większą skalę, budują najbardziej prężne przedsiębiorstwa, najsilniejsze państwa i dominujące kulturowo cywilizacje. A u fundamentu sprawnego współdziałania leży podstawowy proces międzyludzki – komunikacja. Komunikacja w realiach korporacyjnych odbywa się w dwóch językach. Po pierwsze w języku ekonomii, w którym liczbami wyrażane są istotne dla stron współczynniki i wskaźniki. Ale po drugie (i wcale nie mniej ważne!), w języku naturalnym, wyrażanym w słowach. A ten język pełen jest wieloznaczności i niedomówień, usiany jest pułapkami zniekształceń poznawczych i wielości interpretacji. Aby skutecznie tworzyć ład korporacyjny, dobrze zrozumieć konsekwencje tej wyjątkowej mikstury językowej oraz poznać towarzyszące jej mechanizmy komunikacyjne. Będziemy o tym rozmawiać podczas naszych wspólnych zajęć, na które serdecznie zapraszam! 

Szymon Nęcki

Zachęcamy do zapoznania się z opiniami na temat kierunku:

 

Artur Michałowski
Zastępca Prezesa Zarządu - Dyrektor ds. Technicznych i Produkcji
PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa SA

Tomasz Rus
Zastępca Prezesa Zarządu ds. Ekonomiczno-Finansowych
PGWiR S.A.

Anita Skotnicka
Koordynator ds. Ryzyka Finansowego
JSW S.A.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3