Centrum Karier i Współpracy z Absolwentami Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach składa serdeczne podziękowania partnerom biznesowym oraz wszystkim, którzy wsparli organizację projektu, a także uczestnikom za aktywny udział w wydarzeniach, które odbyły się w dniach 2-5 kwietnia 2025 roku. Dzięki Waszej obecności i zaangażowaniu stworzyliśmy inspirującą przestrzeń do wymiany doświadczeń i pomysłów!
Na 49. Akademię Kariery zaprosiliśmy przedstawicieli różnych branż, liderów i ekspertów, którzy dzielili się swoją wiedzą z naszymi studentami i absolwentami. Była to wyjątkowa okazja, by wziąć udział w dynamicznych warsztatach i szkoleniach, które przygotują naszych studentów do wyzwań rynku pracy.
Uczestnicy mieli szansę m.in.: dowiedzieć się jak stworzyć CV i dobry profil na LinkedIn, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, poszerzyć swoją wiedzę z zakresu księgowości czy badań satysfakcji klientów, a także poznać charakter pracy audytora czy w służbach mundurowych.
Wydarzenia przyciągnęły duże zainteresowanie – zorganizowaliśmy 8 różnorodnych szkoleń, warsztatów i spotkań, spośród których studenci i absolwenci mogli wybrać tematy idealnie dopasowane do swoich pasji i planów zawodowych, tj.:
- Ceny transferowe w praktyce (rozliczenia w ramach grup kapitałowych) (warsztat);
- Transakcje unijne: jak zabezpieczyć prawo dostawcy do zastosowania stawki 0% VAT (warsztat);
- Unlock the Audit – czyli praca audytora w praktyce (warsztat);
- Proces Net Promoter Score, badanie satysfakcji klienta (spotkanie edukacyjno-doradcze);
- Proces rekrutacji i onboarding w organizacjach (warsztat);
- Jak wyróżnić się na rynku pracy i przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej? (warsztat);
- Poznajmy bliżej branżę gamingową oraz świat sztucznej inteligencji (warsztat);
- Ścieżki kariery w strukturach Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (spotkanie edukacyjno-doradcze).
Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się:
- Anna Błażkiewicz – Starsza konsultantka w zespole cen transferowych Deloitte Doradztwo Podatkowe Dąbrowski i Wspólnicy sp.k.,
- Patryk Świętek – Tax Consultant, konsultant w zespole cen transferowych Deloitte Doradztwo Podatkowe Dąbrowski i Wspólnicy sp.k., absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach kierunku Finanse i Rachunkowość,
- Maria Strelczenko – Tax Senior Consultant w Deloitte Doradztwo Podatkowe Dąbrowski i Wspólnicy sp.k.;
- Konrad Szymala – Doradca podatkowy i menager w Zespole VAT Deloitte Doradztwo Podatkowe Dąbrowski i Wspólnicy sp.k.;
- Klaudia Matyjas – Audit Project Manager w Deloitte Poland Sp. z o.o., absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunku Finanse i Rachunkowość;
- Magdalena Przybyła-Kaczor – Senior Consultant w dziale Audit & Assur w Deloitte Poland Sp. z o.o., absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach kierunku Finanse i Rachunkowość. W 2024 roku rozpoczęła także studia na kierunku Rewizja Finansowa na naszej Uczelni;
- Ewa Poloczek-Filip – Head of Service Delivery w SD Worx Poland;
- Anna Sabatowska – Młodszy Specjalista ds. Personalnych w Dino Polska S.A.;
- Weronika Nowacka – Młodszy Specjalista ds. Doświadczeń Pracowników w Dino Polska S.A.;
- Mirosława Grobelna – Specjalista ds. Rekrutacji w Dino Polska S.A.;
- Igor Swoboda – Starszy Specjalista ds. Rekrutacji, headhunter w Unilever Poland Services Sp. z o.o.;
- Aleksander Adamski – QA Senior Recruiter w Keywords Studios, Sperasoft Poland Sp. z o.o. Oddział w Katowicach;
- Oficer katowickiej Delegatury ABW.
Uczestnictwo w 49. Akademii Kariery zostało uwiecznione wręczeniem odpowiednich zaświadczeń, które potwierdzają zaangażowanie i aktywność naszych uczestników.
Serdecznie dziękujemy prelegentom za niezwykle inspirujące spotkania i miłe niespodzianki, a uczestnikom za ich liczny i aktywny udział, który uczynił to wydarzenie jeszcze bardziej wyjątkowym!
Więcej informacji na FanPage’u „Twoja Kariera – UE Katowice” https://www.facebook.com/TwojaKarieraUE
Dołącz do nas