VIII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Zapraszamy do wzięcia udziału w VIII edycji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który odbywa się w dniach 17-19 października 2018 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Udział w Kongresie jest bezpłatny. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach jest organizacją wspierającą wydarzenie.


VIII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw z roku na rok cieszy się coraz większym zaufaniem przedsiębiorców, samorządowców, ludzi nauki – jednym słowem tych wszystkich, którym bliska jest idea rozwoju. O zasięgu, prestiżu i uniwersalnym wymiarze Kongresu najdobitniej mówią liczby: swoją wiedzę i kontakty biznesowe do tej pory budowało z nami blisko 31 tysięcy osób.Tylko w ubiegłym roku w 100 panelach i wydarzeniach towarzyszących wzięło udział 6000 uczestników z 39 państw z całego świata, którzy z uwagą śledzili również ofertę 110 wystawców podczas Targów Biznes Expo. 

Hasłem przewodnim wszystkich Kongresów jest: Nauka — Biznes — Samorząd — RAZEM DLA GOSPODARKI. Współpraca pomiędzy trzema środowiskami daje szansę na stworzenie otoczenia sprzyjającego rozwojowi innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki.

Tegorocznej edycji będzie towarzyszyło hasło: "Technologie, Człowiek, Odpowiedzialność". Skupimy się na innowacyjnych narzędziach wspierających rozwój firm, miast i regionów w obszarze ochrony środowiska, zdrowia, energetyki, transportu, marketingu i komunikacji cyfrowej. Nie zabraknie także tradycyjnych tematów, takich jak finansowanie MŚP, prawo i podatki oraz współpraca międzynarodowa.

W czasie kongresu Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach aktywnie reprezentują:

  • dr inż. Małgorzata Twardzik; w roli moderatora sesji: "Miasta Cittaslow alternatywą wielkomiejskiego pośpiechu" (czwartek, 18 października, 11:30 - 13:00; MCK),
  • dr Maria Buszman; ekspert w sesji: "Międzynarodowa kampania marketingowa - czyli jak wejść na rynki zagraniczne, case study" (piątek, 19 października, 9:30 - 11:00; MCK); w roli moderatora sesji: "Marketing doznań" (piątek, 19 października,  13:30 - 15:00; MCK),
  • prof. zw. dr hab. inż. Jacek Szołtysek; ekspert w sesji: "Smart(er) cities" (piątek, 19 października, 13:30 - 15:00; MCK).

Ponadto członkiem Rady Programowej VIII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw jest rektor dr hab. Robert Tomanek, prof. UE.  

Udział w Kongresie jest bezpłatny dla wszystkich uczestników.

Więcej informacji na stronie EKMŚP.