Wiceprezes Stowarzyszenia Absolwentów kandydatem na członka Zarządu TVP

Rada Nadzorcza TVP podczas posiedzenia 10 czerwca 2015 r. podała, że jednym z kandydatów na członka Zarządu TVP jest Wiesław Rola – wiceprezes Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach COLLEGIUM.

Wniosek o powołanie zostanie przekazany Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. Obecny skład Zarządu TVP będzie pełnił swoje funkcje do chwili odbycia Walnego Zgromadzenia i akceptacji kandydatur przez KRRiT. Kadencja Zarządu TVP trwa cztery lata.

Urodzony w 1960 r. Wiesław Rola jest absolwentem naszej Uczelni. Dotychczas pełnił funkcje:

• prezesa Zarządu i redaktora naczelnego w "Gońcu Górnośląskim" w Chorzowie (1996),
  • zastępcy kierownika Regionalnej Agencji Producenckiej TVP SA. Oddział w Katowicach (2000-2002),
  • prezesa Zarządu i redaktora naczelnego Polskiego Radia Katowice SA (2002-2006),
  • członka Rady Nadzorczej Polskiego Radia Katowice SA (czterokrotnie),
  • przewodniczącego Rady Nadzorczej Polskiego Radia Katowice SA (2011-2014).

Serdecznie gratulujemy!