XIV Zjazd Absolwentów

W piątek 20 listopada 2015 r. odbył się coroczny XIV Zjazd Absolwentów naszej Uczelni. Wydarzenie połączyło kilka pokoleń. Nie brakowało atrakcji.

fot. Grzegorz Pawełczak

Zjazd rozpoczął się o godz. 18:00 w budynku F wystąpieniem Prorektora ds. Organizacji Finansów i Rozwoju, prof. UE dr. hab. Roberta Tomanka, który powiedział, iż "współczesna uczelnia powinna opierać się na relacjach z absolwentami, czego przykładem u nas jest m.in. wprowadzenie Karty Absolwenta w ramach Systemu Przywilejów Absolwenta (SPA)".

Dodał także, że w ostatnim czasie udało się powołać Fundację im. Karola Adamieckiego Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, która ma budować relacje z partnerami w otoczeniu i absolwentami. Na koniec przemówienia prof. Tomanek zapowiedział zbliżający się Jubileusz 80-lecia Uczelni, który będziemy obchodzić w roku akademickim 2016/2017 i serdecznie zaprosił obecnych na jego obchody.

Następnie uczestników, a szczególnie absolwentów najstarszych roczników, którzy ukończyli studia w oku 56. i 57. oraz przybyłego z USA Kazimierza Kaczora, powitał Wiceprezes Stowarzyszenia Absolwentów "COLLEGIUM", Pan Wiesław Rola. Wręczył także byłemu Prezesowi Stowarzyszenia Panu Pawłowi Plackowskiemu list z podziękowaniem za pracę włożoną w budowanie relacji z absolwentami Uczelni. Kończąc, zapowiedział występ zespołu „Termiński i Przyjaciele”, w skład którego wchodzi nasz absolwent. Zespół wykonał covery polskich i zagranicznych wykonawców w klimatach bardowsko-klubowych. Spotkanie występem solowym uświetnił również Marek Glogaza – także nasz absolwent.

W wydarzeniu udział wziął także Rektor Senior prof. zw. dr hab. Jerzy Rokita.

Wieczór zakończył się spotkaniem integracyjnym w klubie studenckim "Arkada", gdzie przy poczęstunku i muzyce zespołu "In Plus" goście bawili się do późnych godzin nocnych, wspominając studenckie mniej lub bardziej dawne czasy.

Uczestnicy wzięli udział w wydarzeniu na zaproszenie Fundacji im. Karola Adamieckiego Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach "COLLEGIUM" oraz JM Rektora Prof. zw. dr. hab. Leszka Żabińskiego.

fot. Łukasz Szczęsny, Grzegorz Pawełczak