Zjazd Absolwentów i 40-lecie informatyki

W sobotę 14 czerwca br. odbył się XIII Zjazd Absolwentów połączony z obchodami 40-lecia informatyki w naszej uczelni. Uroczystość podzielona była na trzy części.

Część pierwszą poświęconą obchodom 40-lecia informatyki, w auli CNTI, przemówieniami otwarli Dziekan Wydziału Informatyki i Komunikacji, prof. dr hab. Jerzy Gołuchowski oraz Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów "Collegium". Pan Wiesław Rola. Po premierowym pokazie filmu pt. "40 lat informatyki" uczestnicy zjazdu mieli przyjemność wysłuchać uczelnianego Chóru. Zaprezentowano im także możliwości CNTI, łącząc się za pomocą zintegrowanego systemu wideokonferencyjnego z przedstawicielem firmy Dimension Data mieszczącej się na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum. W holu przed aulą goście podziwiać mogli natomiast wystawę eksponatów z Muzeum Historii Komputerów i Informatyki zatytułowaną "Na czym kiedyś pracowaliśmy". Po zwiedzaniu budynku CNTI wszyscy goście przeszli do auli im. Józefa Lisaka w budynku A, gdzie w międzyczasie zakończyła się uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom Wydziału Zarządzania.

Uroczystą część oficjalną w auli A wystąpieniem rozpoczął JM Rektor prof. Leszek Żabiński. W przemówieniu nawiązał do historii Stowarzyszenia Absolwentów "Collegium" oraz do dziejów informatyki. Nie zabrakło także słów o rozwoju uczelni i stale poszerzanej ofercie dydaktycznej w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku. W trakcie wystąpienia JM Rektor podał także ciekawą statystykę dotyczącą ilości absolwentów naszej Alma Mater, mianowicie iż "można by rzecz, że blisko co czwarty katowiczanin jest absolwentem naszej uczelni". Na koniec, zapraszając na koncert Big Silesian Band, podziękował za wsparcie Pani Danucie Kamińskiej, prezes Stowarzyszenia Klubu Przyjaciół Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Panu Markowi Trząsce, prezesowi Stowarzyszenia Absolwentów oraz wiceprezesowi, Panu Wiesławowi Roli. Razem z orkiestrą Big Silesian Band pod batutą Joachima Krzyka czas śpiewem umilili gościom wokalista jazzowy Wojciech Myrczek oraz Gabriela Gąsior występująca w SuperDebiutach festiwalu Opole 2014. Koncert poprowadził Bartek Gruchlik, dziennikarz i prezenter muzyczny Polskiego Radia Katowice.

Po koncercie absolwenci wszystkich roczników udali się do mieszczącego się nieopodal klubu studenckiego Arkada na spotkanie z przedstawicielami kadry naukowo-dydaktycznej oraz drugą część koncertu Big Silesian Band.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.