Przejdź do menu Przejdź do treści

Ameryka Północna i Azja

W dniu 18 listopada 2022 r. odbyła się druga edycja Wioski Globalnej, organizowanej w ramach projektu “Ekonomia bez granic”. Wydarzenie otworzyła oficjalnie Kierownik Centrum Języków Obcych - dr Jolanta Łącka-Badura. Po jej wystąpieniu grupa “24h” - czyli 12 studentek i studentów pod opieką mgr Grażyny Głowackiej - zaśpiewała kanon w języku francuskim.

Podobnie jak w poprzedniej edycji, w przygotowanie oraz przeprowadzenie różnych quizów, zagadek i gier językowych zaangażowało się wielu studentów, tym razem - ponad osiemdziesięcioro. Osoby odwiedzające wydarzenie zostały zaproszone m.in. do świata Dzikiego Zachodu oraz do wirtualnego świata w poszukiwaniu zaginionego talizmanu, mogły poznać tajemnice chińskich znaków zodiaku, odnaleźć ukryte zagadki w grze terenowej, a także poszerzyć wiedzę o krajach Ameryki Północnej i Azji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty origami oraz pisania liter chińskich i koreańskich. Dodatkowo można było w krótkim czasie nauczyć się podstawowych zwrotów w języku urdu, hindi, wietnamskim, japońskim, chińskim i birmańskim. 

Wiele emocji wzbudził ponownie występ karaoke. Nie zabrakło także występów muzycznych i tanecznych. 

Wszystkim zaangażowanym w Wioskę Globalną serdecznie dziękujemy i gratulujemy pomysłów, kreatywności i talentów!

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji w kwietniu przyszłego roku!

Koordynatorki

dr Anna Iwańska i mgr Mirosława Knapik-Jach

 

Podziękowania

Centrum Języków Obcych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach składa szczególne podziękowania instytucjom, które wsparły  “Globalną Wioskę”, oferując swoje materiały promocyjne jako upominki dla uczestników oraz zwycięzców zabaw i gier organizowanych w ramach drugiej edycji. Były to przedstawicielstwa następujących krajów: Kanady i Sri Lanki.  

fot. Tomasz Serwiak

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3