Przejdź do menu Przejdź do treści

Europa i Afryka

W dniu 19 października 2022 r., w budynku CNTI, odbyła się Wioska Globalna, zorganizowana przez Centrum Języków Obcych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Wydarzenie towarzyszyło pierwszej edycji “Ekonomii bez granic” - najnowszemu projektowi Uniwersytetu Ekonomicznego, realizowanemu w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki". Podczas oficjalnego otwarcia wydarzenia przez prof. dr hab. Sławomira Smyczka - Prorektora ds. Edukacji i Współpracy Międzynarodowej oraz mgr Magdalenę Łęską - Zastępcę Kierownika Centrum Języków Obcych swój występ wokalny zaprezentowała mgr Bożena Kopoczyńska.

W przygotowanie i realizację Wioski Globalnej zaangażowanych było przeszło stu studentów, którzy na co dzień rozwijają swoje umiejętności językowe na zajęciach lektoratowych. To właśnie oni, wspierani przez pracowników CJO, stworzyli i przeprowadzili liczne quizy, gry i zabawy językowe, które w ciekawy, kreatywny, a niekiedy dowcipny sposób przekazywały informacje o krajach Europy i Afryki, będących tematem przewodnim wystąpień zaproszonych zagranicznych prelegentów. Zaprezentowali również swoje niezwykłe talenty w pokazie tanecznym, pokazie mażoretki oraz występach karaoke. Wioska cieszyła się ogromnym zainteresowaniem - tłumnie odwiedzili nas studenci, uczniowie szkół średnich i podstawowych. 

Z ramienia CJO wydarzenie koordynowały dr Anna Iwańska i mgr Mirosława Knapik-Jach. 

Wszystkim zaangażowanym w Globalną Wioskę serdecznie dziękujemy i gratulujemy sukcesu!

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji w listopadzie!

koordynatorki

dr Anna Iwańska i mgr Mirosława Knapik-Jach

 

Podziękowania

Centrum Języków Obcych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach składa szczególne podziękowania instytucjom, które wsparły  “Globalną Wioskę”, oferując swoje materiały promocyjne jako upominki dla uczestników oraz zwycięzców zabaw i gier organizowanych w ramach pierwszej edycji. Były to przedstawicielstwa następujących krajów: Austrii, Hiszpanii, Niemiec, Serbii, Szwajcarii i Włoch.

 

fot. Tymoteusz Nowak, Marta Bednarczyk, Anna Iwańska

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3