Przejdź do menu Przejdź do treści

W dniu 21 kwietnia 2023 r. odbyła się trzecia edycja Wioski Globalnej w ramach projektu “Ekonomia bez granic”. Wydarzenie otwarła oficjalnie Kierownik Centrum Języków Obcych - dr Jolanta Łącka-Badura. Po jej wystąpieniu student - Seweryn Jagosz - zaprezentował własną kompozycję muzyczną.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, w przygotowanie oraz przeprowadzenie różnych quizów, zagadek i gier językowych zaangażowało się wielu studentów. Tym razem było ich ponad stu trzydziestu. Osoby odwiedzające wydarzenie zostały zaproszone m.in. do świata piłki nożnej z Ameryki Południowej, wirtualnego escape room’u, mogły degustować drobne przekąski z krajów Ameryki Południowej, odnaleźć ukryte zagadki w grze terenowej, spróbować swoich sił grając na didgeridoo czy szukając drogocennego złota, a także poszerzyć swoją wiedzę o krajach Ameryki Południowej, Australii i Oceaniii. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także gra typu “Postaw na milion” i koło fortuny. Dodatkowo można było w krótkim czasie nauczyć się podstawowych zwrotów w języku portugalskim i hiszpańskim. Wiele emocji wzbudził jak zwykle występ karaoke.

Wszystkim zaangażowanym w Wioskę Globalną serdecznie dziękujemy i gratulujemy pomysłów, kreatywności i talentów!

Koordynatorki

dr Anna Iwańska, mgr Mirosława Knapik-Jach i dr Elwira Poleszczuk

 

Podziękowania

Centrum Języków Obcych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach składa szczególne podziękowania instytucjom, które wsparły  “Globalną Wioskę”, oferując swoje materiały promocyjne jako upominki dla uczestników oraz zwycięzców zabaw i gier organizowanych w ramach drugiej edycji. Były to przedstawicielstwa następujących krajów: Argentyny i Peru.  

fot. Antonina Marczyńska, Michał Patas, Dominika Poliwoda, Aleksandra Szczypa

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3