„Od hobby do biznesu” – kreatywne doradztwo w wyborze zawodu i dalszego kształcenia

Członkowie Koła Naukowego Marketingu „Meritum”, które działa przy Katedrze Badań Rynkowych i Marketingowych, podejmują się wielu kreatywnych przedsięwzięć i realizują nowatorskie pomysły. I tak, w środę 15 listopada br. członek Koła „Meritum” –  Krzysztof Żmuda, student drugiego roku na Wydziale Zarządzania, był prelegentem na wydarzeniu „Od hobby do biznesu”. Prelekcja odbyła się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, którego organizatorem był Dąbrowski Zespół Doradztwa Zawodowego w partnerstwie z Fabryką Pełną Życia. Głównym zadaniem Dąbrowskiego Zespołu Doradztwa Zawodowego jest pomoc młodym ludziom w wyborze zawodu i dalszego kształcenia. Zespół współpracuje z wieloma dąbrowskimi szkołami podstawowymi i ponadpodstawowymi.

Podczas wydarzenia, które poświęcone było tematyce przedsiębiorczości – Krzysztof Żmuda - członek KN Meritum podzielił się z audytorium swoimi doświadczeniami, jakie przynosi mu aktywność w serwisie społecznościowym YouTube. Uczniom szkół ponadpodstawowych z terenu Dąbrowy Górniczej - uczestnikom wydarzenia – przedstawił wiele cennych wskazówek porad i sugestii dotyczącymi rozpoczęcia przygody w jednym z najbardziej znanych portali social media.