Konferencja "Wielcy polscy ekonomiści"

Pracownicy Katedry Ekonomii Politycznej - prof. UE Sławomir Czech i dr Aleksandra Grabowska-Powaga - wzięli aktywny udział w konferencji "Wielcy polscy ekonomiści - klasycy polskiej ekonomii w kontekście współczesnych wyzwań gospodarczych". Spotkanie zostało zorganizowane 15 grudnia 2022 roku z inicjatywy Narodowego Banku Polskiego o/Katowice we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, Akademią Górnośląską, Wyższą Szkołą Bankową, Akademią WSB oraz Wyższą Szkołą Finansów i Prawa w Bielsku-Białej. Uczestników konferencji gościła Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. Okazją do tego spotkania była emisja monet kolekcjonerskich przez Narodowy Bank Polski upamiętniających wybitnych polskich specjalistów w dziedzinie ekonomii.

W ramach konferencji zaprezentowano referaty omawiające sylwetki i dorobek znamienitych polskich ekonomistów, takich jak Stanisław Grabski, Adam Krzyżanowski, Leopold Caro czy Michał Kalecki. Podczas panelu dyskusyjnego poruszono tematy przemian neoliberalnych współczesności i ich konsekwencji dla polskiej gospodarki.

W konferencji wzięli również udział studenci pierwszego roku kierunku Informatyka i Ekonometria naszej Uczelni.