Przejdź do menu Przejdź do treści

Wykład otwarty i międzynarodowe warsztaty

W poniedziałek 31. maja w ramach projektu V4 Cooperation within the EU: Challenging the Rise of Euroscepticism odbyło się pierwsze z cyklu czterech zaplanowanych wydarzeń. Międzynarodowe spotkanie w formie on-line moderował Prof. UE dr hab. Sławomir Czech.

Inspirujący wstęp do dyskusji o narastającym eurosceptycyzmie, który coraz częściej można obserwować w krajach Grupy Wyszehradzkiej, stanowił wykład otwarty dr hab. Sebastiana Płóciennika nt. „Germany and the Visegrad Group: from Asymmetry to Complementarity?” Problemy przedstawione przez prelegenta wywołały ożywioną dyskusję. Drugą część wydarzenia stanowiły warsztaty dla studentów, którzy debatowali nad przyczynami, konsekwencjami oraz sposobami przeciwdziałania postawom eurosceptycznym w krajach Grupy Wyszehradzkiej.

Projekt jest finansowany przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki i realizowany przez cztery uczelnie publiczne: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (partner koordynujący), Uniwersytet Mendla w Brnie, Narodowy Uniwersytet Służb Publicznych w Budapeszcie i Uniwersytet Ekonomiczny w Bratysławie.

Więcej informacji o projekcie: https://v4cooperation.eu/pl/projekt/

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca